Що дасть вам просування блогу?

485

[dc]Н[/dc]ехто люди перед створенням блогу задаються питанням, а чи треба взагалі його просувати? Адже хороший контент є головним способом розкрутки нового проекту, чи не так? Так, з цим складно не погодитися. А уявіть, що ви написали чудову, приголомшливе (іншими словами навіть і не описати) твір, який повинен сподобається всім критикам і любителям читати і… і поклали рукопис в самий нижній ящик вашого столу. Думаєте, що ваша книга знайде свого читача? Сумнівно. Дуже сумнівно. Так, є ймовірність, що лазячи у вас на столі, ваш друг/родич/дівчина наткнеться на це досконалість і тут же побіжить у видавництво. Чи багато шансів, що це станеться? Сумнівно. Дуже сумнівно.

Так само йде і з постами на блозі, якщо до читача не донести їх, то вони так і будуть припадати пилом в товщі інших статей, яких в Інтернеті предостатньо. Просування необхідно для того, щоб хтось прочитав ваші записи, а інакше навіщо створювати блог?

А взагалі, що рухає людину, який вирішив створити блог?
Тут можна знайти дві причини:

 • бажання поділитися своїми думками
 • бажання заробити на новому проекті.

Обидва варіанти мають право на життя, і обидва варіанти викликають повагу.

Просування блогу може бути платним, так і безкоштовним. Я переконаний, що в тому випадку, якщо ви не хочете в майбутньому ніяк монетизувати блог, то достатньо буде застосувати всі відомі способи безкоштовного просування, цього буде достатньо для того, щоб зібрати початковий пул читачів, який потроху самі почнуть розкручувати ваш блог серед своїх друзів.

Але в тому випадку, якщо ви бажання заробляти на блозі, то необхідні витрати. Так, можна обійтися і темі ж безкоштовними способами, тільки в такому випадку результату доведеться чекати дуже довго. Створити бізнес (а давайте ставитися до професійному блогінгу саме як до бізнесу) без вкладень практично неможливо. Можна знайти випадки, коли людям вдавалося досягти успіху за короткі терміни без витрат на це грошей, але от тільки таких щасливчиків одиниці, і не варто сподіватися лише на те, що ви ввійдете в їх число.

Що дасть вам просування блогу?

 • Природно читачів та передплатників, які будуть чекати виходу кожного нового поста
 • Популярність в тій ніші, в якій ви завели блог
 • , Загалом-то, і все. Але. Але ці два результат принесуть вам багато чого ще корисного:

  Можливість продавати рекламу на своєму блозі. Вартість банера або рекламного огляду, в першу чергу, визначається такими показниками: чим посещаемее ваш блог, тим більше людей побачать рекламу, а чим більше ви відомі, тим більш престижно буде розмістити банер саме у вас. Ці два показника (другий з них визначається з суб’єктивної точки зору) і впливають на те, яка кількість рекламодавців захочуть вам віддати свої гроші за рекламу.

  Часом без популярності в своїй ніші і певного авторитету серед інших фахівців і просто читачів, показники відвідуваності і кількість читачів не грають ролі для рекламодавців. Погодьтеся, компанії швидше віддасть гроші блогу №1 в рейтингу від Яндекс з відвідуваність в 10 000 чоловік, ніж варезнику, який відвідують 20 000 чоловік.
  Нові клієнти. Самим ефективним і прибутковим, я вважаю, є не пряма реклама, яка деколи дратує читачів (і чесно кажучи, необґрунтовано), а реклама ваших послуг, як фахівця. Блог дозволить збільшити довіру з боку потенційних клієнтів, і вони скоріше звернуться до вас, ніж до невідомого фрілансеру, хоч той і має аккаунт на розкручений free-lance.ru.

  Блозі надає можливість не тільки тонко рекламувати свої послуги великими написами про те, що ви самий суперський фахівець у своїй області, але і публікувати пости з прикладами ваших робіт, їх аналізом, пошуків, може бути, якихось недоліків і чудово знайдених рішень. Все це можна робити так ненав’язливо, що потенційні клієнти навіть не зрозуміють, як вони відправили вам лист з проханням виконати роботу за величезні гроші.
  За допомогою блогу ви зможете не тільки рекламувати свої послуги, але і шукати необхідних працівників, радитися зі своїми читачами, надаючи їм виконати за вас замовлення, який ви тягнете вже не перший тиждень. Припустимо, Саша Прокудін з допомогою свого блогу шукає охочих продати йому свої сайти, тим самим Олександр розвиває свій бізнес з продажу посилань. І, думається, за останній місяць йому вчинив не один десяток пропозицій. Уявляєте, скільки б часу він витратив, якби сам ходив по форумах і шукав тих, хто продає сайти.

  І ще пару слів про продаж постових. Так, можна використовувати свій блог і так, але от тільки ваші доходи будуть незрівнянно вище, якщо ви не будете гнатися за пузомеркамі вашого проекту, а краще зосередите свою увагу на збільшення відвідуваності і кількості передплатників. Природно, на це треба витратити набагато більше часу і грошей, але і результати будуть вищими.