Супутники ілона маска здатні замінити gps

12

Вивчаючи сигнали від супутників spacex, співробітники університету штату огайо прийшли до несподіванихвиводів. Як виявилося, starlink може не тільки роздавати інтернет по всій планеті, але і служити для точного визначення місця розташування нехуже систем gps і глонасс.

Ілон маск створював супутниковий інтернет з метою расшірітьпокрітіе в складнодоступних районах, а також спростити передачу сигналу длякождого людини на планеті. Теоретично starlink може замінити провідні оптоволоконні кабелі. За словами американських дослідників, дітище ілона маска якщо і незамінний,то може відмінно доповнювати вже існуючі системи.

Відомо, що gps і глонасс визначають положеніеоб’єкта з точністю 5-10 метрів. Що до starlink, то супутники вже сейчаспредлагают похибка в 7,7 метра. Експерти вважають, що навігаційна система ілона маска знайде застосування там, де потрібна висока надійність і захищеність.в першу чергу мова йде про військових, оскільки starlink позбавлена тих вразливостей,які є у gps. Справа в тому, що супутники ілона маска курсують нижче gps і глонасс, а значить, їх сигнал набагато сложнеезаблокіровать.