Trust Rank-траст ресурсу і його авторитетність

422

Часто при розміщенні посилань на різних ресурсах, можна почути фразу «розміщую лише на трастових сайтах». Що ж це таке Trust Rank?
Trust Rank – означає ступінь довіри з боку ПС. Дві найбільш вагомі ПС для веб-майстрів Google і Яндекс безумовно використовують траст при ранжирування сайтів.
Існує дві ступеня довіри до сайту:

  • Довіра з боку пошуковиків.
  • Довіру зі сторони користувачів.

І обидва фактори дуже важливі, я постараюся виділити фактори, які, на мою думку, а так само не впливають на довіру сайту. Крім цього, розглянемо поняття TrustRank.

Що це, для чого і з чим його їдять.

Довіра до сайту з боку пошуковиків

Унікальний контент.
Тут думаю пояснювати не треба, все і так зрозуміло, що пошуковики люблять унікальний контент. А якщо сайт складається з повного копіпаст, то зрозуміло, що до такого сайту довіри у пошукачів взагалі не буде, і він потрапить в бан цих систем.

Зовнішні посилання.
Головну роль тут відіграє якість зовнішніх посилань, що ведуть на сайт.

Вік домену.
Спірна тема серед оптимізаторів. Багато говорять, що вік домену впливає на довіру з боку пошуковиків, інші кажуть, що ні. Особисто я дотримуюся першого варіанту, так як вважаю, що пошукачі більше довіряють сайтів у яких вік домену солідний, ніж сайтам які щойно створилися. Адже самі поміркуйте, чи є різниця між сайтами в 6 років і сайтом якому 6 місяців. Чи ви так не вважаєте?

Каталоги.
Наявність сайту в каталозі ЯК і Дмоз, теж добре позначається на трасті. Хоча особисто моя думка, що останнім часом в такі каталоги потрапити досить легко. Достатньо заплатити Яндексу і ви в його каталозі, з Dmoz теж саме, хоч там і не треба платити, але достатньо подати заявку, потім написати модератору розділу і, як правило, все вирішиться на вашу користь. Саме з-за цього особисто я не бачу, що це показник трасту сайту. Хоча якщо я помиляюся, поправте мене

Історія домену.
Теж важливий момент. Можна купити домен, при цьому не перевіривши його і як потім виявиться цей домен знаходиться в лазні. І зрозуміло, що потім буде дуже важко завоювати довіру ПС.

Домени другого третього рівня.
Кажуть, що пошукачі менше довіряють доменів третього рівня, і більше люблять домени другого рівня. Тут не багато спірний момент. Наприклад раніше мій блог був розташований на домені третього рівня і якщо чесно, то я не помічав якийсь не любові пошукових систем до сайту. Ось хто не любить домени третього рівня так це рекламодавці. Вони вважають таки домени ГС.

PR сайту.
Кажуть, що чим він вищий, тим більша довіра. Але оновлюється PageRank зараз не дуже часто, так що навіть не знаю, якщо він відіграє особливу роль у довірі до сайту.

тіц сайту.
Чим він більше, тим Яндекс більше довіряє сайту. Як розумієте, що пошуковій системі Google плювати на цю пузомерку. Так що, що добре для однієї пошукової системи, то інший плювати на це.

Продаж посилань.
Чим менше таких на сайті, тим краще. Якщо хочете грошей — продавайте, але продавайте в міру, не заспамливайте свій блог інакше є можливість потрапити під фільтри пошукових систем.

Отже, ми поговорили про фактори які впливають на траст ресурсу і його авторитетність.

Але є і фактори, які не впливають на довіру до сайту, це:

  • Відвідуваність
  • Кількість проіндексованих сторінок на сайті
  • Доменна зона

Деякі вважають, що рейтинг довіри до сайту є одним з факторів зміни позиції у видачі. Більш старі сайти, як правило, вище, молоді — нижче. Деякі вважають навпаки, рейтинг довіри не впливає на видачу. Але це поки що ні ким не доведено і є лише здогадками сеошників. І взагалі, чи можна це перевірити?

Про довіру пошукачів до сайтів ми поговорили, тепер поговоримо про довіру до відвідувачів сайту.

Довіра до сайту з боку користувачів

Цікавий і корисний контент.
Відвідувачі, це не пошуковики і їм важлива в першу чергу корисна інформація, навіть якщо вона схожа на ту яку вони прочитали вже де то. Найголовніше, що б це був не копіпаст.

Юзабіліті.
Дуже важливий фактор на сайті. Все повинно бути доступно в три кліка. Чим менше рухів відвідувач робить, тим краще.

Оновлення.
Чим частіше, тим краще. Звичайно не треба робити з сайту або блогу новинний сайт, але і забувати публікувати туди хоча б два рази в тиждень теж не треба. Мертві сайти ні хто не любить.

Банери.
Це звичайно справа в куса. І багато вішають банери, що б заробити в інтернеті якісь гроші. Але не треба забувати, що ваш сайт або блог це не новорічна ялинка. І банерів повинно бути менше, ніж самого контенту, а не навпаки.

Зовнішній вигляд сайту.
Або малюйте самі дизайн сайту або блогу якщо вмієте, або якщо є гроші замовте. Можете замовити дизайн блогу у мене на приклад. Головне не переборщити з колірною гамою блогу. Дизайн повинен залучати, а не відштовхувати відвідувачів.

Загалом, TrustRank – це один з фільтрів пошукових систем, який виконує релевантність тієї чи іншої сторінки по пошуковому запиту на базі її «трастовості», тобто можна припустити, що це ліміт довіри до того чи іншого ресурсу. Якщо сторінка сайту «надійна», то при пошуковій видачі вона буде перебувати на більш високій позиції. Суть TrustRank — відокремити сторінки ГС (говносайтов) від тих, на яких є та інформація, яку шукає відвідувач пошукової системи.