Як оптимізувати сайт

11-10-2018

Как оптимизировать сайт
Якщо взяти два абсолютно однакових сервера, з однаково ж настроєною і розмістити на одному сайт на якому використовується не оптимізована тема оформлення, плюс 2-3 десятка ніким не перевірених щодо навантаження та взаємодії плагінів. А на іншому той же сайт, але використовує кешування готових сторінок, з критично необхідним мінімумом плагінів/модулів максимально оптимізовані між собою, то виявиться що другий сервер навіть без виконання інших пунктів може працювати в 2-4 рази швидше (у деяких випадках – все набагато драматичніше і прискорення після грамотної оптимізації сайту становить десятки разів!). І створювати менше навантаження, ніж перший.
Також хочемо вам порекомендувати Mary-ly.ru
Відмова від плагінів і додаткових модулів – всілякі плагіни, модулі та розширення які, здавалося б, розширюють функціональність сайту в дуже багатьох випадках – його ж вороги в розрізі продуктивності! Причин тому безліч. Основна – багато модулі написані ентузіастами і мають дуже низьку якість як в плані споживаних ресурсів, так і в плані безконфліктності з іншими модулями і CMS. Тому перш ніж додати новий модуль або плагін подумайте – не можна реалізувати той же функціонал без нього? Якщо не можна – після установки докладно протестуйте його під навантаженням, подивіться, як зросло споживання ресурсів, почитайте відгуки інших користувачів.
Відмова від крадених і неякісних тим оформлення і плагінів – як не дивно, це теж важливий момент, так як в 8 випадках з 10 зламаний продукт, всупереч запевненням хакерів, залишається не тільки небезпечним в плані можливих “закладок” і бекдорів, але і набагато більш проблемним в плані споживання ресурсів. “Самописні” ж компоненти і теми в переважній більшості випадків дуже неякісні. По можливості уникайте їх. Якщо важливо низьке споживання ресурсів – не використовуйте “універсальні” теми! За рахунок використання різних додаткових фреймворків такі “комбайни” працюють повільніше, а ресурсів споживають більше.
І ще один дуже ефективний, але трудомісткий і не завжди можливий шлях – відмова від скриптів скрізь, де це можливо. Найшвидший сайт – сайт, який складається з набору статичних файлів.