Стратегії нарощування посилальної маси

376

Працівники численних нині SEO-сервісів часто і гаряче сперечаються про те, який метод просування сайтів є найефективнішим. Віддаючи належне оптимізації контенту або перелінковці, вони часто забувають про витоки — нарощування посилальної маси. А між тим, саме посилання можуть, як ніщо інше, просунути сайт в необхідний топ за конкурентними запитами. Словом, без такого явища, як нарощування посилальної маси, не обійтися. Проте отримувати посилання потрібно теж вміти, в іншому випадку, велика сумна ймовірність того, що невдаха-оптимізатор витратить даремно час, а його замовник – чималі гроші. Потрапити в опалу пошуковиків також нікому не хочеться. Ось чому і були розроблені спеціальні стратегії, що дозволяють купувати безліч посилань з мінімальними ризиками.

Які ж ключові стратегії нарощування посилальної маси? Мабуть, найвідоміша з них, здатна забезпечити відчутний результат в найкоротші терміни, — це безпосереднє придбання потрібної кількості гарних, сильних (і як наслідок – дорогих) посилань. Зробити це можна безпосередньо через веб-майстрів, або через спеціальну біржу, або власне на сайтах. Як це зазвичай і буває, висока результативність заходу в цьому випадку йде пліч-о-пліч з чималою кількістю підводних каменів. Оскільки плоди праці оптимізатора в разі проходження цієї стратегії будуть помічені дуже швидко, то цілком логічно припустити, що і пошукові системи не залишать без уваги настільки стрімкий «зліт» сайту.

Санкції з їх сторони, які, швидше за все, підуть майже відразу, нехай і тимчасово, але позбавлять сайт необхідного трафіку, а це зовсім не те, чого домагається оптимізатор. Крім того, якими б дорогими не були посилання, далеко не всі з них виявляться працюють, а значить, їх потрібно постійно замінювати на нові, словом, сайт буде вимагати постійної уваги до себе і оновлення посилальної маси. Фінансова сторона питання, зрозуміло, також не є перевагою даної стратегії. Втім, вона хороша для досягнення короткочасного ефекту, а тому має право на існування.

Різновидом такої стратегії виступає поступове придбання посилань. Головний мінус – нескоре наступ результату. Однак і плюсів у такої стратегії чимало.
По-перше, підвищується ймовірність того, що пошукові системи не запідозрять у повільному просуванні сайту нічого «кримінального»: Інтернет занадто великий, щоб відстежити всі без винятку.

По-друге, є можливість планування та формування бюджету, відведеного на покупку посилань. Нарешті, в такому разі набагато простіше зробити висновки на предмет того, які саме типи посилань працюють, і згодом купувати тільки їх. Можна розвинути дану стратегію, правда, це вимагає більше часу, перенісши її на довгострокову перспективу. Для цього перші пару місяців оптимізатора сайту варто «залягти на дно», обережно купуючи посилання потроху. При цьому вони повинні бути дуже дорогими. Завдяки такій схемі, сайт збільшує траст – показник довіри з боку пошуковиків. Дефініція ця вельми розмита, однак саме високий траст сайту в майбутньому стане запорукою його просування.

Для тих власників сайту, хто щиро вважає прислів’я «тихіше їдеш – далі будеш» справедливою, цілком підійде ще одна стратегія – покупка тільки статей, що містять посилання на сайт. В очах пошукових систем це виглядає як зростаюча природним шляхом посилальна маса, особливо якщо закуплена стаття органічно виглядає на ресурсі і не схожа на рекламну. Через деякий (можливо, тривалий) час стратегія почне давати результати: сайти зі статтями розвиваються, аудиторія їх зростає, а разом з тим автоматично просувається зацікавив сайт. Мінус цієї схеми роботи – фінансовий аспект, оскільки гарну статтю, яка задовольняє всім вимогам не так просто відшукати.

Розміщувати їх найкраще вручну, попередньо уважно вивчивши ресурс. Якщо проблема з коштами стоїть досить гостро, то можна спробувати піти по шляху найменшого опору, закуповуючи найдешевші посилання в великих кількостях, а також реєструвати адресу сайту на всіх ресурсах підряд, якщо вони дають таку можливість. Така «спам-стратегія», звичайно, малоефективна, оскільки дешеві посилання дуже скоро перестають працювати, так і пошукові системи швидко розпізнають спробу оптимізації і накладуть санкції, однак за відсутності інших можливостей цілком може бути застосована.

Отже, стратегій нарощування посилальної маси існує чимало. Кожна з них здатна дати результат, вибір конкретного методу залежить в першу чергу від власника сайту, який повинен зіставити витрати і можливу ефективність і вибрати оптимальну стратегію.