Чому простий дизайн сайту краще складного.

321

Завдяки тому, що інтернет став швидким і доступним за ціною для великої кількості людей, став популярний важкий анімований дизайн. Фахівці з розробки сайтів почали застосовувати flash-технології, обважнювати сайти вигадливим дизайном з завитками. Простий дизайн сайту поки не модний. Про те, що відвідувачі на сайт заходять заради вмісту, а не заради дизайну, як-то думати не прийнято. Головне, показати, що розробники чудово вміють поводитися flash.

Ідея розробників зрозуміла: чим складніше і ефектніше виглядає сайт, тим більше з замовника можна здерти грошей. Чудово, якщо сайт має ще й оригінальний вигляд — є можливість натхненно розповідати, що веб сайт розробляли так довго і так дорого тому, що придумували нестандартний концептуальний дизайн, писали спеціально під нього адмінку, а потім довелося виправляти помилки… В результаті замовник сайту вважає, що йому зробили дуже ефективний і якісний сайт. Отже, всі конкуренти будуть засмучені, дивлячись на збільшення його прибутку. Про те, що веб-сайт можна зробити значно дешевше, а його ефективність був би більше, замовнику ніхто не сказав. Пошукове просування анімованих ресурсів — недешева справа, вміст флеш-сайтів важко розуміється популярними пошуковими системами. Фахівці, які займаються розкручуванням сайтів запропонують замовнику платити гроші за посилання для розкрутки веб-сайту. На жаль, купувати їх доведеться завжди. З надією, що порушення правил не відстежать пошуковики і не покарають недобросовісну конкуренцію.

Не варто на корпоративному сайті робити нав’язливу флеш-графіку — відвідувачі сайтів не хочуть відволікатися на миготливу рекламу. Вміст сайту, яке схоже на банери, підсвідомо ігнорується користувачами сайтів. Існує багато програмних засобів, які дозволяють прибрати рекламу на сайті (вона фільтрується не тільки за розміром). Користь від анімації, особливо, коли її надто багато, дуже низька. А ціна висока. Але зміст кожного сайту — продати послугу або товар. Відвідувач приходить на сайт за текстом і фото, а не за дизайном. Зовнішній вигляд веб-сайту повинен допомагати краще розуміти інформацію, яку власник веб-ресурсу хотів донести до своїх відвідувачів. Веб дизайн не повинен затінювати зміст текстів на сайті, дизайн нічого не зможе продати. Не варто забувати, що навіть великі гроші, вкладені бездумно, не принесуть результату.