Де всі коментарі?

315


Комментируемость блогів це не невід’ємна частина блогосфери. Кожен з вас написав новий пост, очікує реакції з боку читачів блогу у вигляді коментарів. Однак, якщо поглянути на багато блоги останнім часом, то можна сказати, що кількість коментарів різко знизилося на них. Припустимо якщо ви погляньте на ці ж блоги і їх запису дворічної давності або трохи менше, то побачите, що їх кількість була на багато більше ніж зараз.

Лише не багато блоги в блогосфері залишилися, де під кожним новим постом можна побачити не погане кількість коментарів, решта продовжують втрачати те, що було. З іншого боку, можна помітити, що і половина коментарів на таких блогах, взагалі не несе в собі якогось сенсу. Таке відчуття, що все, що цікавило коментатора, так це поле URL сайту. Більшість коментарів, які ми бачимо зараз є спамом.

Так чому таке відбувається?

Коментарі до кожного посту, як спасибі для автора, якої намагався писав цікавий і корисний пост. Але на жаль і це зараз мало зустрічається. Так, в чому ж може бути причина. Особисто я бачу її такою:

  • Безпека. Капчі та інше
  • Нестандартні форми коментарів
  • Не цікавий контент
  • Соціальні мережі
  • Занадто багато інформації
  • Dofollow/Nofollow

Безпека. Капчі та інше

Багатьом набрид спам на їх блогах. Саме з-за цього багато блогери почали ставити різні засоби захисту від спаму. Але тут виходить палиця на два кінці, з одного боку спам не проходить, з іншого боку, багато читачів побачивши, що той не ясна, типу цифр або комбінації знаків не знають, що з цим усім робити і з-за цього не залишають коментарі на вашому блозі. Люди не хочуть втрачати свій дорогоцінний час на заповнення капч та іншої нісенітниці. Простіше закрити вікно з вашим блогом, ніж набирати символи в капчі.

Нестандартні форми коментарів

Багато блогери на своїх проектах стали відмовлятися від простих форм коментарів і ставити собі різні штуки типу коментарі від Вконтакте, Дискус та інше. Проблема в тому, що все це гарно, але що б залишити коментар на такому блозі, треба обов’язково реєструватися в цих сервісах. А навіщо воно мені? Я просто хочу заповнити всі поля та залишити відгук. Навіщо мені реєструватися? Заради чого? Одного двох коментарів? А що потім якщо я забуду пароль від усього цього. Виходить, що такі форми, так само відлякують відвідувачів блогу. Так як немає жодної причини реєструватися де то заради одного двох відгуків.

Не цікавий контент

На жаль, але ваш контент не цікавий, десь це вже читали, або сам пост не несе ніякої користі. А раз така справа, то і дискусії жодної з відвідувачами блогу у вас не вийде. В даний час важко бути унікальним, оскільки з тисячею блогерів ми знаходимося в конкуренції за трафік, відвідувачів, читачів. Де взяти ідеї для постів, це не легке питання, але треба намагатися бути не як всі, писати, щось оригінальне, то в чому ви компетентні, триматися своєї ніші.

Коли людина обізнаний у певній галузі знань пише пост, такий пост завжди буде унікальним і його буде важко переписати іншим. Люди люблять зараз читати про різних експериментах, спостереженнях, що те, що до вас ще ні хто не писав, вас будуть читати. Але якщо знову на вашому блозі, як і тисячі інших вийде пост типу «Як отримати тИЦ 10 без праці», то не чекайте ніякої дискусії до цього посту.

Соціальні мережі

Соціальні мережі, вони, за великим рахунком, і є вбивці коментарів до постів. Всі ті, хто колись сиділи і писали коментарі до ваших постів — пішли. Куди пішли? Твіттер, Фейсбук, Вконтакте. Саме там зараз основна маса воліє спілкуватися і залишати свої думки коментарі та висловлювання. Ці мережі прості в використанні, немає ніяких капч, нестандартних форм коментарів та іншого. Просто пишеш і відповідаєш, спілкуєшся.

Занадто багато інформації

Інтернет з кожним днем розростається і в пошуковиках зараз можна знайти будь-яку цікаву для нас інформацію. Теж саме зараз відбувається і з блогами. У кожній ніші дуже багато блогів. Кожен намагається писати, що то своє оригінальне. Але! У тих, хто вас читає все є в добі 24 години, з яких треба попрацювати, поїсти, поспати і т. д. Так, що виходить, що у читачів часто просто немає часу читати всі пости блогів на які вони підписалися.

Все, що залишається, так це швидко пробігтися по тексту і закрити сторінку. Лише зрідка, хтось висловить свою думку. Немає часу на все це.

Dofollow/Nofollow

Dofollow/Nofollow блоги, це останнім часом бум в SEO блогах. Багато блогери для того, що б отримати ще більше коментарів вирішили перевести свої блоги в статус Dofollow. Таки блоги дуже цінуються у тих, хто хоче отримати халявну індексований посилання на свій блог. Але проблема в тому, що через посилання на таких блогах все частіше з’являються коментарі типу: «Спасибі, сподобалося». І на цьому все. Тобто коментар залишений задля тільки посилання і не несе в собі ніякої інформації або думки автора коментаря.

Нещодавно в Twitter, я прочитав повідомлення від Devaka, цей популярний блогер який брав участь в моєму рубриці Цікаві люди. Він перевів свій блог з Nofollow в Dofollow. Навіщо саме Сергій це зробив, я не розумію. Але як результат, сам же Devaka потім скаржився в Twitter, що хоч і кількість коментарів збільшилася, але їх смислове якість різко впало. Виходило, що блог Сергія приваблював відвідувачів тільки заради посилання з блогу Devaka.ru, а не заради відмінного контенту який той пише.

Nofollow блоги, багато їх цураються і не хочуть коментувати, тільки з-за того, що посилання на їх блозі нічого не передає.

А ви як думаєте, де всі коментарі? Куди вони зникли?