Інформація та Безпека

397

Спонсор посту –ПартЅЕО.ру – кращі партнерські програми!

Інформація та безпека, що ми знаємо про цих двох словах?

Інформація-в даний час не існує єдиного визначення терміна інформація. З точки зору різних областей знання, дане поняття описується своїм специфічним набором ознак. Наприклад, «інформація» може трактуватися, як сукупність даних, зафіксованих на матеріальному носії, які зберігаються та розповсюджуються в часі і просторі.

Безпека — стан захищеності життєво-важливих інтересів особистості, суспільства, організації, підприємства від потенційно і реально існуючих загроз, або відсутність таких загроз.

І так, що виходить, що інформація, якою ви володієте, піддана атаці. І якщо ви не можете захистити інформацію, то ви її втратите.

В наш час давно відомо, що людина, яка володіє інформацією, він і король. Величезні компанії та холдинги, витрачають щомісяця величезні суми грошей, на створені відділи по збору інформації. Іноді це просто аналіз і збір інформації про конкурентів, але частенько це переходить межі простого збору інформації, і закінчується крадіжкою інформації у конкурентів.

Але це все великі компанії, багато з мільйонним грошовим обігом. Ми з вами прості люди, але і ми знаходимося в групі ризику втрати нашої особистої інформації. У кожного з нас є комп’ютери, швидкісний інтернет, інформація будь-якого виду яка зберігається на нашому комп’ютері.

Запитайте себе, чи добре захищена ваша інформація?
Адже якщо, є якась лазівка в безпеці вашого комп’ютера, то ви знаходитеся в групі ризику.

Зрозумійте одну просту річ, якщо хтось вирішив викрасти інформацію, що зберігається на вашому комп’ютері, то який антивірус, і інше примочки не допоможуть.

Але все ж, давайте подивимося, як ми можемо убезпечити себе від втрати і крадіжки такої важливої для вас інформації.

Антивіруси:
Це не невід’ємна частина нашого комп’ютера. У кожного з нас стоїть той антивірус який нам подобається. Він сам оновлюється, сам робить сканування системи, і нам здається, що все в порядку. Але чи це так?
Багато користуються Касперським з усіма його перевагами і примочками. Величезна кількість різних налаштувань, але чи ми вміємо ними користуватися? Чи використовуємо ми наш антивірус і його налаштування на всі 100%?
Особисто я готовий заявити, що тільки від сили 1% користувачів Касперського або якогось іншого антивіруса знають і використовують даний софт на всі 100%. Інші налаштовують даний софт навмання.
Так навіщо нам такий софт, яким ми не вміємо користуватися? Особисто я зробив свій вибір на двох відмінних антивірусах, які і не гальмують систему, працюю тихо і чітко, і ні коли ще мене не підводили. Один з таких антивірусів це McAfee, а другий це Microsoft Security Essentials.
Найважливіше!
Довіряйте, але перевіряйте! Це означає, що хоча б раз на місяць, робіть самі, в ручну запускайте оновлення бази антивірусу, а так само сканування системи.

Софт:
Ми всі любителі халяви, сайти вареза ростуть як гриби після дощу, пропонуючи нам скачати будь софт в якому включений вже або кейген або кряк. Скачавши таку програму, наш антивірус може запросто, навіть не запитавши нас видалити знаходиться в архіві кейген або кряк.
Але нам потрібна ця програма, і що б її встановити і не втратити кейген або кряк, ми що робимо?
Вірно, відключаємо на пару хвилин наш антивірус. Ці пари хвилин, достатньо, що б троян потрапив на наш не захищений комп’ютер, і засів там троян почне свою справу.
Так, що подумайте перш ніж відключати антивірус про наслідки які потім можуть бути.
Так само якщо ви вимкнули свій антивірус, що б встановити кейген або кряк для програми, яка вам потрібна, то не полінуйтеся! після включення антивіруса зробити сканування системи.

WebMoney:
Останнім часом почастішали обговорення на різних форумах, про те, що хтось вкрав гроші з чийого то гаманця. Читаючи такі топіки, починаєш просто посміхатися, того, що потерпілі самі пишуть про те, що вони відключали антивірус на пару хвилин, і скоріше всього так підчепили трояна.
Що саме робить троян, який сидить у вас в системі. Він проникає в реєстр, краде паролі і відсилає їх, саме так злочинець отримує контроль за вашим кіпером.
Як себе убезпечити?
Легко! Викинути нафіг свій кіпер! Просто видалити його з системи і почистити реєстр. Користуватися тільки веб інтерфейсом для вебмани, тобто через браузер, такий доступ на ваш гаманець вимагає щоразу сертифікат, який відповідає за вхід на ваш гаманець. Сертифікат чим гарний тим, що ви не зберігаєте його на комп’ютері, ви можете зберігати його на флешці, і тільки коли заходите на ваш гаманець, переносите сертифікат на комп’ютер, завершуючи роботу, ви просто видаляєте сертифікат.

Паролі:
Ні коли не за яких обставин не використовуйте одні і ті ж паролі до різних сайтах або проектів. Не використовуйте паролі, легкі для підбору. За статистикою, і це дуже сумна статистика, люди нехтують використанням складних паролів, а використовують у вигляді паролів, дати вироджень, або просто 1234, а так само дуже поширений пароль qwerty. Подумайте перш ніж створювати один і той же пароль. На багато дешевше для вас, записувати всі нові паролі до різних сайтів і проектів, ніж втратити все тільки через те, що ваш пароль 123456.
І найважливіше! Файл паролів, ні коли не зберігайте на комп’ютері! Для цього є флешки, та інші носії.

Є ще багато способів захисту, і кожен з нас здатний забезпечити свою присутність в інтернеті, лише переставши нехтувати байдужістю ваших даних. Але найкращий спосіб захисту, це ні коли не зберігати нічого важливого на комп’ютері.

І найголовніше! Спіймали трояна, не плутайтесь його вичистити антивірусами і різними примочками до нього. Ви ні коли не зможете очистити свій комп’ютер від трояна, навіть коли антивірус скаже, що система чистий, не вірте. Все вирішується дуже просто, перевстановлення системи. Тільки шляхом відновлення систему, ви будете на 100% впевнені, що ні торояна ні вірусу у вас в системі немає.

Так важлива вам ваша інформація? Забезпечуєте ви належним чином безпеку зберігається на вашому комп’ютері інформації? І як ви її захищаєте її?


Якщо вам сподобався пост ретвитнете його

Сподобався пост, підпишись на RSS, або на E-mail
Я в твіттері.Реклама на блозі