Kioxia розповіла про можливості прототипу ssd з інтерфейсом pcie 5.0 — зростання швидкості досягає 103 %

17

На тлі швидкого дебюту настільних процесорів intel 12-го покоління і супутніх їм материнських плат на базі чіпсету z690 з підтримкою інтерфейсу pcie версії 5.0 один з найбільших виробників флеш-пам’яті kioxia в рамках своєї презентації на заході china flash market summit 2021 вирішив розказати громадськості про можливості свого прототипу нового ssd.

Як повідомляє ресурс wccftech, твердотільні накопичувачі, які отримали інтерфейс pcie 5.0 і належать до серії cd7, вигідно відрізняються від своїх попередників з pcie версії 4.0: за даними виробника, швидкісні показники прототипу в сценаріях послідовного читання і запису досягають вражаючих показників в 14000 і 7000 мбайт/с.

У відсотковому обчисленні перевага нового пристрою з інтерфейсом pcie 5.0 над моделлю минулого покоління (pcie 4.0) в розрізі рівня продуктивності при послідовному читанні/запису досягає 103/67 %, а при довільному читанні/запису варіюється в межах від 50 до 79 %, в той час як зниження затримок при читанні/запису досягають 77/50% відповідно.

Джерело зображень: wccftech

Перші моделі твердотільних накопичувачів kioxia серії cd7 стануть доступні для покупки в четвертому кварталі поточного року і будуть призначені для потреб центрів обробки даних. Новинки випускатимуться у форм-факторі edsff e3.s, отримають 8-або 16-канальний контролер, а їх обсяг буде варіюватися від 1,6 до 30 тбайт. Заявлений ресурс досягає значення 1-3 dwpd (кількість повних перезаписів обсягу накопичувача на добу).

Джерело зазначає, що поява твердотільних накопичувачів, забезпечених інтерфейсом pcie 5.0, в споживчому сегменті очікується не раніше наступного року, коли основні виробники допрацюють свої контролери, а власників платформ, що підтримують нову версію інтерфейсу, стане більше.