Nofollow:невже це зло?

336

Вчора я попросив вас поглянути на Nofollow по-іншому, а саме за міркувати, зіставивши всі за і проти цього атрибута. Протягом усього минулого, а так само це поста, я спробував розвіяти кілька міфів, які склалися проти Nofollow.

Вчорашній пост під назвою Nofollow проти Dofollow: ваш вирок, відвідало багато людей, які в коментарях висловили свою думку. Думки розійшлися, але висновок майже одне і теж у всіх.

Ну а тепер, до третього і останнього міфу. Я звичайно розумію, що можна і більше написати таких спростувань, але я постарався в цьому і минулому посту описати тільки свій погляд на те, що називається Nofollow

І так сьогодні ми розглянемо останній міф про Nofollow.

Міф 3: NoFollow це зло. Ви робите помилку, коли використовуєте його.

Люди переконані, що Nofollow це зло. Я читав на одному блозі, де автор засуджував у своєму пості ті блоги, які досі закриті тегом Nofollow. Пост був цікавий, автор наводив приклади різних блогів, які давно відмовилися від цього атрибуту, і перевели свої блоги на Dofollow. Нижче до цього посту було багато коментарів, де відвідувачі писали, про те як автор прав, і який він молодець, що перевів свій блог Dofollow. Правда велика частина таких коментарів була, типу: смайлика, +1 і респект автору, а посилання вели не те що на споріднені тематиці блоги, а просто на різні сайти вікон, дверей, заліза і повій. Зовсім не давно я знову потрапив на це блог, де на свій подив, помітив одне нововведення яке автор ввів на своєму блозі, а саме видалив поле «сайт». Ось так людина закликає в одній статті переходити всіх на Dofollow, і срамящий тих, хто досі використовує Nofollow, через деякий час закриває рядок з адресою сайту.

Не від хорошого життя, правда?

Так само, мені доводилося слухати і читати тих, хто перед тим, як залишити коментар на блозі, спочатку перевіряють блог Dofollow він або Nofollow , і тільки потім залишають коментар. Вони мотивують це тим, що якщо блог Dofollow, то це ознака того, що блогер ведучий свій проект щедра людина, що дає людям отримати халявну посилання на свій блог.

Особисто я вважаю це повним маренням! Будь блог Dofollow або Nofollow, він ні як не характеризує його власника. І вже тим більше, якщо блог Nofollow, то це не значить, що блогер злий і не щедра людина.

Nofollow лише захищає веб-майстрів від шкідливих, випадкових або недоречних посилань на блозі, які могли випадково потрапити на нього і були випадково не пропущені блогером. Ми всі люди і іноді помиляємося і можемо не помітити такі посилання, або випадково пропустити.
Ось для цього і потрібен Nofollow.

Багато хто стверджує, що Nofollow вбиває відвідуваність і комментируемость блогу. Але особисто я не вважаю, що це так. На приклад багато популярні західні блогери, такі як Copyblogger, Problogger і багато інших, весь час використовують Nofollow в коментарях на своїх блогах. І це ні як не позначається на комментируемости блогу, а всього лише відсіває випадкових перехожих, від основної і відданою маси людей читають їх блоги, і яким глибоко начхати Dofollow або Nofollow коментований блозі.

В Рунеті, я з такими блогами не стикався. Тільки чув від деяких блогерів, які вголос розмірковували, про те, що може треба скасувати графу сайт у формі коментарів, але з різних причин цього ще не зробили. Правда один блогер зробив, спочатку перевів свій блог Dofollow, а потім видалив поле з назвою сайту з коментарів. Ну і в чому фішка? Спамери дістали?

Взагалі я думаю, що якщо вже так хочеться заохотити своїх читачів і коментаторів на блозі, то простіше написати скрипт, чи може є такий плагін, який допустимо після 15 осмислених і по темі коментарів від одного і того ж відвідувача, автоматом переведе посилання на його блог Dofollow. Звичайно ймовірний шанс того, що якийсь пасажир все таки і отримає посилання на свій блог Dofollow, спамери зараз розумні пішли, навчилися красиво писати коментарі до постів. Але це буде одиничний такий відвідувач з лівої посиланням, а не маса таких же як і він, за якими треба буде підтирати посилання, за умови, що блог Dofollow.

От і все, от і вирішенні проблем з Dofollow або Nofollow на мій погляд.

А ви збираєтеся переводити свій блог Dofollow, або все ж нехай він залишається Nofollow, з тими хто коментує вас тільки із за того, що ваші пости корисні, а не заради посилання на свій блог ?

Сподобався пост, підпишись на RSS, або на E-mail
Я в твіттері.Реклама на блозі