Перехід на ethereum 2 збільшить прибутковість стейкінга до 12% і знизить емісію на 90%

35

З моменту своєї появи ефір видобувається за схемою proof of work, а значить вимагає докази наявності у користувача величезних обчислювальних потужностей для генерації монет. Подібний алгоритм давно викликає критику з боку прогресивної частини спільноти. Причин тут кілька, від бажання власників великих гаманців побільше заробити, до спроб знизити навантаження на навколишнє середовище. Ще влітку віталік бутерін запевнив співтовариство в тому, що перехід на ethereum 2.0 відбудеться через 6 місяців. Якийсь час тому стало очевидно, що терміни нереалістичні, а в якості нових кордонів окреслили перший квартал 2022 року.

Насправді навіть в ці тимчасові рамки з великою ймовірністю вкластися не вийде, адже є безліч проблем, які потрібно вирішити в першу чергу. 27 жовтня в мережі beacon chain відбулося оновлення під назвою altair. Це вимагає пояснення. Справа в тому, що розробники ефіру в якийсь момент усвідомили, що зробити прямий перехід між поточною версією і стейкінгом неможливо, тому в грудні 2020 року була створена мережа beacon chain. Вже тривалий час там блокуються монети під 5% річних. На даний момент в мережі міститься 8 мільйонів монет, що становить майже 7% від усієї ліквідності. Почитати про те, що ж приніс altair можна тут. Якщо коротко, то розробники, прикриваючись наведенням порядку, впровадили механізм віджимання криптовалюта у тих, хто хоче просто покласти монети і чекати винагороди. Так, якщо вони не почнуть взаємодіяти з системою, то можуть втратити 15% вкладів.

Одночасно з цим розробники пояснюють, що в ході оновлення altair beacon chain їм вдалося довести життєздатність ethereum 2.0. Оскільки виникнення помилок надалі вважається мінімальним, була закладена основа для переходу на proof of stake. З цією метою було запропоновано кілька ключових рішень, одне з яких було вже випробувано в тестовому режимі, а наступне може бути запущено на початку 2022 року.

Саме тому ранні заяви про перехід на ethereum 2.0 до березня просто нездійсненні. Поки точних термінів реалізації глобальних планів немає, але розробники сповнені оптимізму, запевняючи, що все йде добре. Очікується, що в майбутньому винагорода за блокування монет в стейкінгу буде збільшено з поточних 5% до значних 12%. Якщо сьогодні 5% – це відносно непогано за банківськими стандартами, то 12% стануть справжнім подарунком мільйонерам, які бажають збільшити свій капітал пасивним чином. Потрібно розуміти, що ефір вкрай нестабільний, тому навіть 12% можуть не врятувати становище. Хоча у розробників вже є рішення. Вони впевнені, що ціна криптовалюта буде рости за рахунок зниження емісії на 90%. Оскільки традиційний майнінг стане неможливим, в рік будуть генеруватися всього 10% монет від того, що доступно сьогодні. Одночасно з цим продовжить роботу алгоритм спалювання, що тільки зміцнить стабільність ефіру. Нагадаємо, для того, щоб мати можливість увійти в пул власників ефіру в стейкінгу, потрібно мати не менше 32 монет, що становить 144 тисячі доларів на момент написання даного матеріалу.