Роскомнадзор пригрозив youtube повним блокуванням, якщо не будуть зняті обмеження з каналів russia today

17

Видання «інтерфакс» повідомляє, що роскомнадзор зажадав від google розблокувати youtube-канали russia today, пригрозивши блокуванням відеосервісу в разі відмови. В офіційному повідомленні відомства вказується, що на адресу керівництва компанії google відправлено лист з «вимогою в максимально короткі терміни зняти всі обмеження з youtube-каналів «rt de» і der fehlende part, що належать змі russia today».

Керівництво роскомнагляду вважає, що дії адміністрації google порушують ключові принципи вільного поширення інформації та безперешкодного доступу до неї. Таким чином, ці дії розцінюються керівництвом відомства актом цензури щодо російських змі.

В офіційному повідомленні роскомнадзора також говориться наступне: «відповідно до фз від 30.12.2020 №482-фз генеральним прокурором або його заступниками за погодженням з мзс рф за такі дії інтернет-ресурс може бути визнаний причетним до порушень основоположних прав і свобод людини, включений до відповідного переліку і отримати попередження роскомнадзора».

Представники ркн недвозначно дали зрозуміти, що в разі невиконання ресурсу попередження відомства, законодавством передбачені заходи повного або часткового обмеження доступу. Також за ігнорування власниками інтернет-ресурсів попереджень про порушення прав росіян в мережі, включаючи цензуру російських змі, передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 1 млн рублів. При повторному порушенні розмір штрафу може досягати трьох мільйонів рублів.