Valve, ймовірно, розробляє автономну vr-гарнітуру index deckard

13

У вихідних кодах steam виявлені свідчення того, що компанія valve може працювати над автономним шоломом віртуальної реальності під кодовим ім’ям index deckard. Про це повідомляє автор youtube-каналу sadlyitsbradley.

Джерело: techraptor.net

Випущена більше двох років тому гарнітура віртуальної реальності valve index є одним з найбільш цікавих, але при цьому дорогих продуктів на ринку. І навіть при високій ціні придбати її непросто: спочатку на пристрій спостерігався ажіотажний попит, а згодом на обсягах випуску став позначатися глобальний дефіцит напівпровідникових компонентів. Зараз valve index знову в продажу, хоча і тільки в комплекті valve index vr kit. Але незабаром, можливо, з’явиться її нова версія. Про це повідомив автор youtube-каналу sadlyitsbradley з посиланням на вихідні файли steam.

Про технічні характеристики автономної версії valve index невідомо практично нічого, хоча є причини стверджувати, що даний проект під кодовим ім’ям deckard зараз знаходиться на ранніх стадіях розробки в valve. У коді steam vr присутній список підтримуваних vr-гарнітур, і в цьому списку недавно було відзначено поповнення, позначене як «deckard poc-a». Відеоблогер стверджує, що букви «poc» означають «proof of concept», тобто «ранній зразок». Після оновлення в більш свіжих файлах була позначена позиція “deckard poc-c”, яка може свідчити про створення оновленої версії прототипу.

При цьому наголошується, що в релізну версію платформи відповідні файли не потрапили, і це не дивно: розробник явно постарається зберегти згадки про проект тільки на своїх внутрішніх серверах. Крім того, за даними відеоблогера, в інтерфейсі платформи з’явився нефункціонуючий «автономний системний рівень» (standalone system layer), а також файл «deckard_applications.vrmanifest ” для linux. Ймовірно, він використовується для завантаження додатків за замовчуванням. У внутрішніх файлах steam були виявлені й інші посилання на проект deckard, хоча подробиці поки не наводяться.

Виявлена відеоблогером інформація є не єдиним свідченням про роботу над проектом автономної версії valve index. Ще в травні видання road to vr повідомило, що у вересні 2020 року компанія valve подала патентну заявку, в якій описаний шолом віртуальної реальності з більш громіздким тиловим блоком, в якому можуть бути розміщені компоненти бездротового зв’язку.

Судячи з патентної документації і даними автора каналу sadlyitsbradley, розумно припустити, що valve дійсно працює над певним продуктом для віртуальної реальності. Набагато більш важливим є питання про те, чи вийде даний продукт на ринок. Зовсім недавно компанія анонсувала власну портативну приставку steam deck-цікавий портативний ігровий пк, який теоретично підтримує vr-ігри. Випуск подібного пристрою вказує на те, що valve зацікавлена у виробництві апаратної продукції під власним брендом, і у компанії є можливість цим займатися. Автономна гарнітура в могла б якось взаємодіяти зі steam deck, зробивши портативну консоль ще більш цікавим продуктом. Але все ж мова поки йде про патенти і прототипи, тому немає ніяких гарантій, що пристрій вийде на ринок: valve і раніше закривала проекти на стадії розробки.