Як підвищити привабливість сторінки, якої не існує. Прийоми створення привабливої сторінки 404

381

При SEO-оптимізації сайту не варто упускати жодної деталі, тому навіть усім відома 404-я сторінка може бути використана для підвищення юзабіліті інтернет-ресурсу. Досить імовірний варіант, коли користувач потрапить на ваш сайт саме через цю сторінку. Тому сторінка 404 повинна виробляти незабутнє враження і стимулювати відвідувача перейти хоча б на головну сторінку сайту, який просувається.

Заміна стандартних рішень

Спочатку потрібно налаштувати сторінку 404. Повідомлення, використовувана за замовчуванням, швидше за все, підштовхне відвідувача відразу ж закрити сторінку або повернутися на попередню. І якщо користувач прийшов по зовнішньому посиланню, то вже не буде можливості його зацікавити у більш поглибленому вивченні вмісту сайту і утримати його довше.

Не варто чекати від відвідувача дружнього ставлення, якщо не було навіть спроби зміни вмісту 404-ї сторінки. Саме чудове, що це дуже простий процес, який може змінити досить багато в розвитку інтернет-ресурсу. У всесвітній мережі досить джерел, що описують створення власних сторінок помилки.

Типовість – не завжди погано

При розробці дизайну сторінки слід зберігати загальні принципи оформлення сайту: власний логотип, типові елементи дизайну і інші риси сайту, формують впізнаваний стиль. Подібні прийоми дозволяють відразу показати відвідувачеві, на який сайт він потрапив і одночасно як би виконують рекламну роль, знайомлячи користувача з дизайнерськими рішеннями інтернет-проекту; аналогічно тексту 404-ї сторінки, несе користувачеві інформацію про зміст всього сайту.

Простота – головна зброя

Неіснуюча сторінка миттєво повинна підказати вже заплуталося людині потрібну ідею, а ні в якому разі не сконфузить його ще більше. Головна мета проста – з мінімальними втратами часу перенаправити людини на потрібну сторінку, убивши при цьому двох зайців: отримавши більш-менш прогнозований маршрут користувача та підвищивши комфортність його перебування на сайті.

Подібна SEO-оптимізація повинна охоплювати найбільший шар користувачів інтернету. Однак не слід занадто розмивати зміст сторінки 404, щоб зберегти її специфічність, а, отже, високий коефіцієнт конверсії інтернет-проекту.

Посилання на 404-й сторінці

У разі переходу на помилкову сторінку не зайвим буде запропонувати відвідувачу посилання на найбільш популярні місця просувного сайту. Звичайно, людини це може не зацікавити. Значить, він не належить до цільової аудиторії, і це не буде великою втратою для проекту. Для таких людей можна передбачити посилання на популярні матеріали, розташовані на зовнішніх ресурсах.

Наступним вибором, полегшує життя користувачу, може стати пошуковий сервіс. За допомогою нього можна легко виправити сформовану ситуацію та знайти необхідний матеріал всередині сайту. При цьому обмежуватися в пошуковій видачі матеріалами тільки з розкручуваного сайту або додавати сторонні інтернет-ресурси – веб-майстер визначає стратегією розвитку свого інтернет-проекту.

При заповненні 404-ї сторінки різноманітними посиланнями і сервісами необхідно намагатися триматися в рамках, які дозволять відвідувачу практично миттєво прийняти рішення – нехай навіть це буде рішення про використання сторонніх ресурсів.

Креатив: де золота середина?

Розумне наповнення креативними елементами буде непоганим рішенням, проте потрібно намагатися не переборщити з оригінальністю. Дуже незвичайні сторінки можуть принести набагато менше користі, ніж стандартне оформлення.

Можна зупинитися на структурі сторінки 404, подібною до прийнятої на сайті, і помістити симпатичний малюнок, що демонструє місцезнаходження відвідувача. Не будуть зайвими головні елементи навігації і повідомлення про те, що сторінка, можливо, була переміщена.

Перераховані вище прийоми дозволять без великих тимчасових і фінансових витрат підвищити привабливість сайту для відвідувачів – навіть якщо спочатку вони не збиралися зупиняти на ньому свій вибір.