Виявлено нову шахрайську схему по крадіжці даних на держпослуг

12

Шахраї придумали нову схему обману громадян-розсилають фальшиві повідомлення від порталу держпослуг про технічний збій, пропонуючи заново пройти реєстрацію зі сплатою мита. Відповідну схему виявили в “ощад”.

За словами заступника голови правління банку станіслава кузнєцова, в листах шахраї повідомляють користувачів про те, що ті відкріплені від поліклініки через технічний збій, і повинні якомога швидше повторно прикріпитися до медзакладу в період пандемії. Потенційній жертві пропонується відразу перейти за посиланням на портал «держпослуг», де потрібно заповнити анкету, вибрати поліклініку і сплатити мито в розмірі декількох тисяч рублів.

В результаті і дані, і гроші потрапляють до зловмисників. При цьому організатори схеми можуть отримати доступ до логіну і пароля жертви і зайти в профіль, де зберігаються багато персональні дані, після чого можуть оформити онлайн кредит або мікропозик.

В» ощад ” рекомендували користувачам ретельно перевіряти адресу порталу, а при отриманні такого повідомлення зателефонувати в свою поліклініку. Якщо персональні дані потрапили до шахраїв, потрібно терміново змінити пароль від особистого кабінету і повідомити про подію в техпідтримку порталу.

Відзначимо, що раніше, в кінці серпня, масово почали з’являтися фішингові сайти, що імітують реальну акцію від банків — бонуси за використання їх карти для отримання допомоги на дітей до початку навчального року.