Як apple pay став більш затребуваним сервісом apple в росії, ніж в сша

65

Незважаючи на те що деякі сервіси apple недоступні в росії взагалі або доступні тільки в обмеженому режимі, це історія не про apple pay. Сервіс безконтактних платежів, який компанія запустила 6 років тому, не просто працює у нас в країні. Він користується тут величезною популярністю. Сьогодні майже не зустріти людину, яка б мала iphone або apple watch, але продовжував розплачуватися за покупки карткою або тим більше готівкою. Мабуть, це взагалі перший випадок, коли новий сервіс apple виявився набагато популярнішим за кордоном, ніж у неї на батьківщині.

Apple pay в росії фактично користується більшою популярністю, ніж в сша

Дослідники компанії pyments провели опитування серед користувачів iphone в сша і з’ясували, що більшість з них не використовують apple pay при оплаті товарів в магазинах. Соціологи опитали в цілому більше 3600 чоловік і прийшли до невтішного висновку.

Як платити apple pay в криму

Згідно з ним, тільки 6% з них на постійній основі розплачуються за покупки безконтактним способом. Незважаючи на те, що аналогічне опитування в росії не проводилося, очевидно, що у нас аудиторія активних користувачів apple pay буде набагато-набагато вище.

Банківські послуги в росії і сша

У сша повно терміналів, які не приймають безконтактну оплату

Ситуація і справді дуже незвичайна. Але вся справа в банківській системі. У сша, де досі приймають паперові чеки на оплату, впровадження нових платіжних технологій відбувається надзвичайно повільно. Ви навіть не можете собі уявити, наскільки повільно. Ось лише кілька прикладів:

  • міжбанківські перекази не здійснюються у вихідні;
  • не існує миттєвих міжбанківських переказів (як правило, вони займають кілька днів);
  • відсутня можливість переказувати гроші просто за номером телефону;
  • відсутня можливість миттєвого випуску банківських карт;
  • багато терміналів досі не підтримують paypass і paywave в принципі;
  • багато терміналів приймають оплату тільки за картками конкретних платіжних систем (amex, visa, mastercard і т.д.).

Але якщо перші чотири проблеми майже не доставляють користувачам apple pay ніяких складнощів, то ось дві залишилися – доставляють і ще як. Оскільки швидкість впровадження терміналів з безконтактною оплатою в сша досить низька, багато магазинів просто не можуть прийняти оплату телефоном або годинником.

Ці термінали просто їх проігнорують. Тому логічно, що люди просто розплачуються карткою або готівкою, а іноді навіть виписують банківський чек, тому що це надійніше, ніж намагатися на удачу прикладати апарат до терміналу.

У цьому сенсі термінали, які приймають оплату картками конкретних платіжних систем, теж не відрізняються особливою зручністю. Якщо у вас карти, емітовані visa або mastercard, а термінал приймає тільки american express, розплатитися безготівкою у вас не вийде.

Що в такому випадку виручить? звичайно, готівка, яка в сша як і раніше в ходу. Причому схожа ситуація з терміналами і обмеженнями банків зустрічаються не тільки в сша, а взагалі в багатьох країнах світу, де банківська система досить стара і неповоротка.

Не виходить оплатити apple pay

У росії 99 терміналів зі ста приймуть у вас оплату телефоном

Ясна річ, що вірити соціологам і дослідникам – справа така. Тому я просто почитав коментарі на американських сайтах і форумах про apple. І ось що люди пишуть про apple pay:

Я не уникаю магазинів, де не приймають apple pay, але повинен визнати, що їх досить багато. Мене бентежить, що багато продавців користуються тільки чеками або готівкою. Мені було б набагато зручніше розплатитися за товари з телефоном.

Apple pay в росії заробив з картами світ. Як прив’язати

Не знаю, де як, але тут, в новій англії, я досить рідко бачу, щоб хтось намагався використовувати apple pay для оплати. Справа в тому, що приблизно в 50% випадків, навіть якщо продавець приймає безконтактну оплату, транзакція телефоном все одно не пройде.

Я дуже люблю apple pay і принципово не ходжу по магазинах, які не приймають його. Так, це трохи незручно, тому що тепер мені доводиться їздити далі, ніж я міг би, тому що відмова від безконтактної оплати – це проблема не тільки дрібних корнерів, але і великих торгових мереж на зразок costco.

Безконтактні платежі в росії

Якщо ви були в сша, то знаєте, що при оплаті товарів в магазині карткою, у вас обов’язково запитають: “debit or credit?”

Коротше, ситуація і справді страшна. У нас уявити собі щось подібне просто неможливо.

По-перше, в росії майже (мені не траплялися жодного разу) немає терміналів, які б брали тільки карти конкретних платіжних систем. На касах в магазинах завжди стоять універсальні пристрої, які працюють з “пластиком” і від visa, і від mastercard, і від світ, і від нспк, а іноді навіть від alipay.

По-друге, в росії вже майже не залишилося терміналів, які не підтримують безконтактну оплату. Сьогодні в будь-якому кіоску з шаурмою вам запропонують термінал для оплати, який гарантовано буде підтримувати paypass або paywave, а значить, і транзакції по nfc, що проводяться iphone або apple watch.

По-третє, люди просто знають, що, якщо вони дістануть телефон або прикладуть до терміналу годинник, на них не подивляться як на ідіотів, а оплата гарантовано пройде. Так, іноді можуть виникати якісь проблеми, але в абсолютній більшості випадків безконтактна оплата працює безвідмовно.