Як вибрати правильну арматуру

9-4-2019

Будь-будівельник скаже, що арматура для фундаменту відіграє дуже важливу роль: вона впливає на якість і міцність цієї залізобетонної конструкції. Тому підбирати її необхідно грамотно і з максимальною серйозністю. Для початку слід дізнатися різницю між двома основними типами арматури, використовуваної при заливці фундаментів: робочої та монтажної. Монтажна арматура (клас А240) служить сполучною ланкою – з її допомогою формують каркас з робочої арматури. Це допоміжний елемент, який не піддається значним навантаженням. Тому в ролі монтажної арматури можуть виступати гладкі стрижні діаметром 6 – 10 мм. Також хочемо вам порекомендувати https://www.budservic.com.ua/product-category/metalloprokat/armatura/

Варити або в’язати арматуру для фундаменту. З’єднувати арматуру при створенні каркаса фундаменту можна двома способами: зварюванням і в’язкою. Зварювання – це класичний варіант, який зараз відходить на другий план через свого основного недоліку. Справа в тому, що процес зварювання змінює структуру металу, зменшуючи міцність арматури. Ще одна перевага в’язки – це гнучкість конструкції. При перепадах температури металу властиво змінювати свої розміри, що може призвести до виникнення напруги в звареному каркасі і появи тріщин.

При цьому арматура в зв’язаному каркасі може незначно пересуватися, знімаючи виникає напруга, практично не змінюючи при цьому свою геометрію. Нарешті, можна відзначити простоту в’язки: її може виконувати будь-яка доросла людина після п’ятихвилинного інструктажу. У приватному будівництві зараз виготовляють два основних види фундаментів з арматури і бетону: стрічковий і плитний. Найбільшою популярністю користується стрічковий – він міцний, досить простий в монтажі і при цьому вигідний фінансово. Цей фундамент являє собою залізобетонну смугу, що йде по периметру будівлі і (у випадку з будинками великої площі) ще під несучими стінами.

Плитний фундамент обійдеться відчутно дорожче стрічкового, але зате він володіє набагато більшою міцністю і надійністю і підходить для будь-яких грунтових підстав. Зазвичай до плитному фундаменту вдаються при будівництві невеликих будинків (витрати в такому разі будуть невеликими, а залізобетонна основа до того ж відразу буде і чорновою підлогою в будинку) або, навпаки, масштабних будівель начебто складів і торгових центрів, де необхідна значна міцність.