Як вибрати унітаз

2-7-2021

Купити унітаз на сайті https://santan.ua/ -завдання начебто проста, але при вигляді різноманіття моделей, навіть у самого впевненого покупця, з’являються сумніви і невизначеність. Також хочемо вам порекомендувати . Цю статтю ми написали спеціально для того, щоб допомогти нашим покупцям вибрати кращий унітаз. 

Тип унітазу: на що впливає, який краще?

Є три основних типи, які поділяються за методом установки:

Найпопулярніший вид унітазу в 21 столітті, завдяки своїй гігієнічності, естетичності і практичності. І це не просто маркетинг, він дійсно відмінно економить простір ванної кімнати, демонструє відмінні користувальницькі характеристики і завдяки своїй конструкції (кріпиться навісним способом) дає переваги при прибиранні в санвузлі, адже помити підлогу під унітазом з ним не складе труднощів. Комплектується: будь-якою системою інсталяції.

Це компактна альтернатива підлогового унітазу, тільки без традиційного бачка. Встановлюється за допомогою бачка прихованого монтажу (ховається в стіні).

Самі звичні підлогові унітази-компакт. Комплектуються бачком. Крім того, є найбільш недорогими унітазами, в порівнянні з альтернативами.

Крім іншого:

Всі вони додатково комплектуються кришкою soft-close (воно ж сидіння для унітазу з «мікроліфтом») або без плавного опускання (на вибір).

Випуск унітазу

Всі вони однакові за якісними характеристиками, тому просто вибирайте унітаз з випуском, відповідним розташуванню труб у вашому санвузлі.

 • косий випуск.

Злив води відбувається під кутом, найчастіше в старих будинках, будівлях часів срср.

 • вертикальний випуск.

Інакше кажучи, випуск в підлогу (зверху вниз).

 • горизонтальний випуск.

Або кажучи простою мовою: випуск в стіну. Найбільш популярний варіант випуску на 2018 рік, використовується в новобудовах.

 • універсальний випуск.

Короткий, за рахунок чого дозволяє підключити трубу будь-яким зручним способом: горизонтально або вертикально.

Підключення унітазу: види змивних бачків і їх особливості

Зрідка підлогові моделі унітазів типу компакт, поставляються в комплекті з бачком (комплектацію, як і будь-який інший сантехніки, визначає завод-виробник). В інших випадках необхідно збирати унітаз «по частинах», але ви без проблем зможете це зробити самостійно (на сторінці товарів нашого інтернет-магазину, є блок доп. Комплектуючі, там ви знайдете кришки для унітазів, а так само бачки, які сумісні з обраної вами моделлю) або за допомогою фахівців нашого call-центру.

Поговоримо про види бачків для змиву і про те, як правильно організувати підведення води до унітазу:

 • бачок-компакт-класична версія змиву, кріпиться прямо до підлогового унітазу.
 • кутовий бачок компакт-аналог попередньої версії, призначений для установки унітазу в кут кімнати.
 • вбудований бачок-замуровується в стіну, поверх стіни видно тільки кнопка. Використовується для приставних унітазів, а в комплекті з рамою, утворює з себе систему інсталяції для підвісних унітазів.
 • моноблок-лита конструкція підлогового унітазу, бачок в даному випадку є незнімним і унітаз поставляється цілком.
 • “ретро” або бачок, який розташовується високо над унітазом — використовується в рідкісних моделях, в колекціях, які виконані в старому класичному стилі.

Вибрати унітаз, щоб добре змивав:

На якість змиву впливає два критерії: форма чаші і тип змиву в унітазі, при правильному підході, ви забудете про те, що таке регулярне чищення йоржиком, так як все буде очищатися автономно.

Типи змиву в унітазі

 • каскадний (водоспад).

Не найекономніший і охайний метод, але зате найстаріший, простий і надійний. Не рекомендується до вибору для тих, кому принципово, щоб унітаз добре змивав.

 • кругової.

Напір води відбувається в дві сторони по периметру обідка унітазу, завдяки чому він відмінно омивається навіть у важкодоступних місцях. Але такі системи дуже нестійкі проти жорсткої води-з часом змив стане слабкіше, а значить і результат не буде таким же вражаючим.

 • душовий змив.

Вода зливається з отворів по периметру унітазу, завдяки чому, чаша омивається повністю, так само як і в разі кругового змиву. Але і ця сучасна система запросто здасть позиції і втратить свою ефективність під постійним впливом жорсткої води і містяться в ній солей.

Форма чаші

Від форми чаші залежить те, як складно буде доглядати за гігієнічністю унітазу в цілому, чи буде справлятися традиційний змив або доведеться вдатися до допомоги йоржика.

 • чаша з полицею (або тарельчатообразная чаша).

Є старою версією чаші, утворює собою платформу, де накопичуються відходи життєдіяльності. Чи не найкраще рішення, в плані гігієнічності, вважається застарілим видом чаші. Однак до сих пір можна знайти і купити унітаз з полицею в чаші.

 • воронкоподібна.

Це найбільш прогресивна форма, характерна більшості європейських моделей унітазів, добре очищається звичайним змивом води і тільки в особливо рідкісних випадках з’явиться необхідність використовувати йоржик. Вона ж найпоширеніша, хоча є істотний мінус, тому що воронка знаходиться прямо по центру, неминучі бризки при використанні унітазу за призначенням.

 • з нахилом задньої стінки.

Так само відома, як козиркова чаша. Не утворює зайвих сплесків води і досить легко омивається стандартним змивом. У рідкісних випадках доведеться попрацювати йоржиком.

Сидіння для унітазів: спосіб закриття і матеріал

 • поліпропілен.

Найдешевші і не практичні сидіння, з м’якого пластику. Як правило, йдуть на додаток до бюджетних моделей унітазів.

 • дюропластові сидіння (він же duroplast).

Надійні і практичні сидіння з твердого пластику. Вони ж важче і дорожче, але вартість виправдовує якість і зносостійкість таких сидінь. Додатково оснащуються механізмом мікроліфт, інакше відомим як soft-close (або сидіння з м’яким опусканням).

 • кришки для унітазів з обробкою з дерева.

Існують не для кожної моделі унітазу, а тільки для дорогих європейських моделей, з метою підтримки загального стилю ванної кімнати. Само собою, такі сидіння обробляються різними покриттями, для майбутньої вологостійкості і хорошою переносимості інших зовнішніх впливів.