Apple a16 bionic: перші подробиці про новий процесор

20

Підвищення продуктивності процесора iphone 13 порівняно з попередником експерти оцінили як помірне. На думку інсайдерів, куди більший приріст потужності варто очікувати в наступному поколінні чіпів apple-сімействі a16 bionic.

Галузеві експерти стверджують, що apple прагне “вирівняти” показники збільшення продуктивності між поколіннями фірмових soc. Так, процесор a15 bionic став всього на 8% швидше торішньої моделі, в той час як різниця між чіпами a13 і a12 становила понад 20%.

Вже в 2022 році американський виробник електроніки може перейти на 4-нанометровий техпроцес. Крім збільшення кількості транзисторів, очікується і перехід на новий кластер ядер: зв’язки» великого ” avalanche і енергоефективних blizzard замість firestorm і icestorm, використовуваних в чіпах a14 і a15 bionic.

За чутками, компанія також опрацьовує і питання модернізації інших майбутніх пристроїв. Очікується, що зміни торкнуться і сімейство arm-процесорів apple для ноутбуків. Раніше tsmc і samsung electronics заявили, що вже почали освоювати більш «тонкі» технологічні процеси (2 нм і 3 нм), плануючи почати їх масове виробництво до 2025 року. Не виключено, що саме apple стане одним з перших замовників такої продукції для своєї електроніки.