Безшумний надзвуковий літак nasa x-59 приступив до льотно-конструкторських випробувань

22

Експериментальний літак x-59 quiet supersonic technology або quesst, який lockheed martin skunk works будує для nasa, в даний час прямує на завод компанії в форт-уэрте, штат техас для проходження конструкторських випробувань перед запланованим першим польотом на початку наступного року.

За даними журналу the drive, літак x-59 планується доставити на завод в техасі для проведення льотно-конструкторських випробувань, а потім повернути на завод 42 впс сша в палмдейлі, штат каліфорнія, де він будувався з 2018 року. Перша фаза льотних випробувань пройде на полігоні, який відомий тим, що є складальною лінією для винищувача f-35 joint strike fighter.

Експлуатація надзвукових літаків завжди була пов’язана з гучним звуком і вібрацією. Такі шуми можуть стати проблемою при проведенні військових навчань. Усунення звукових ударів дозволило б підвищити ефективність бойову ефективність.

Модель x-59 була спеціально розроблена для того, щоб зробити переворот в авіації і звести звукові удари до ледь помітного стуку. Літак x-59 має тонку, голкоподібну носову частину довжиною 30 футів (9 метрів), яка знижує звуковий удар, зменшує опір і покращує аеродинаміку.

Нова ера надзвукових польотів

Раніше nasa опублікувало короткий ролик, що демонструє збірку різних частин фюзеляжу x-59 і його крил. “ми перейшли від створення окремих вузлів і деталей, що знаходяться в різних частинах виробничого цеху, до побудови цілої машини”, – сказав джей брендон, головний інженер nasa за проектом low boom flight demonstrator (lbfd).

Таймлапс літака x-59 quiet supersonic technology (травень 2019-червень 2021)

Новий одномісний літак x – 59 буде мати довжину 99,7 футів, ширину 29,5 футів (30 м на 9 м) і летіти на висоті 55 000 футів (16,7 кілометра) зі швидкістю 1,4 маха або 925 миль на годину (1 488 кілометрів на годину). Однією з головних його особливостей є відсутність лобового вікна. Замість нього буде використовуватися розроблена в nasa система зовнішнього огляду (xvs).

Тільки близько 10% всієї конструкції є абсолютно новою. За даними nasa, в новому літаку будуть використані посадочні опори від винищувача f-16 fighting falcon, кабіна пілота від навчально-тренувального літака northrop t-38 talon, частина силової установки від літака-розвідника lockheed u-2 і пульт управління від стелс-винищувача lockheed f-117 nighthawk.

За офіційною програмою nasa, перший політ x-59 очікується в наступному році. Початкові льотні випробування, які продемонструють, в першу чергу, льотну придатність літака, займуть дев’ять місяців і триватимуть до 2023 року.

Після проведення контрольних польотів і випробувань, lockheed передасть x – 59 в розпорядження nasa. Агентство виконає випробувальні польоти на надзвукових швидкостях на випробувальному полігоні льотно-дослідного центру nasa імені армстронга і бази впс едвардс в каліфорнії.

Безшумний надзвуковий x-plane. Laminar research

Буквально днями каліфорнійський стартап archer безшумного 12-гвинтового електричного літака maker з вертикальним зльотом і посадкою.