Блогери привиди

560

Не знаю як ви їх називаєте, але я їх кличу примарами. Це живі люди, яких наймають великі і середні компанії для ведення їх корпоративних блогів, а так само акаунтів в соціальних мережах. Ці блогери ніколи не пишуть від свого імені, вони взагалі ніколи не світяться, і в компаніях їх майже ніхто не знає, крім вузького кола людей, чим вони займаються.

Блогери-примари, набираються як правило на роботу менеджерами по маркетингу які розуміють, що популярний блог і облікові записи соціальних мереж, створюють позитивний вплив на саму компанію.

Як то на роботі познайомився з людиною, якого найняли вести #facebook акаунт фірми. У цьому вся його робота. via @vsegonet

Як правило, компанії прагнуть найняти талановитих і професійних блогерів, які знають як максимально підвищити якість і видимість блогу шляхом написання якісних статей з застосуванням SEO. Так само, дуже важливо, щоб blogger-привид вмів і знав, як поводитися з соціальними мережами. Упор останнім часом йде на брендові сторінки компаній у Фейсбуці, а так само спілкування в Твіттері.

Люди втомилися від нав’язливої реклами, по цьому упор робиться на якісний контент, в якому йде реклама того чи іншого продукту. Така реклама не різко кидається в очі, текст написаний примарою, читається легко, легко засвоюється, але в теж час підштовхує відвідувача на дію.

Так само у великих фірмах, є і блог для співробітників, який теж можуть вести найняті блогери. Це внутрішній блог для користування працівниками компанії. Штука дуже корисна, особливо якщо його веде професіонал блогер. На такому блозі завжди можна прочитати новини компанії, якісь оголошень і багато всього іншого. Такі блоги дуже сильно піднімають дух компанії і згуртованості серед її співробітників.

Що треба вміти

Для початку вам треба мати свій блог або декілька блогів. Вміти писати відмінні продають і читаються тексти. Це дозволить продемонструвати ваші навички потенційним клієнтам. Дотримуватися однієї ніші, але бути в курсі всього, що відбувається і поза її. Забезпечувати свій блог і нішу тільки унікальною інформацією, що відвідувачі не знайдуть на інших блогах і сайтах.

Крім написання статей, може бути корисним і знання створення сайтів з нуля, покупка і продаж сайтів. Ніхто не буде вимагати від вас високих знань в дизайні, юзабіліті і верстці, але знати ази ви зобов’язані. Так як найчастіше корпоративні блоги виглядають як ніби їх створили на коліні, та й взагалі мало дбали про все інше. А це означає, що отримавши таку роботу, вам може бути доведеться багато виправляти, а може бути і переробляти все з нуля.

Дуже вітається портфоліо у вигляді гостьових постів. Як правило, це те, що попросять вас продемонструвати, щоб оцінити рівень ваших статей, а так же ефект, який вони виробляють при публікації на різних блогах.

Знання соціальних мереж, вміння вести акаунти в популярних мережах, уміння вести постійне живе і цікаве спілкування, це величезний плюс для вас.

Як знайти роботу блогера-примари?

Ну, тут нічого складного немає. Як правило в рідкісних випадках звернуться як вам. Так як багато блогерів і шукати, фільтрувати і перевіряти кожного у фірм часу немає. За цим якщо ви вирішили пофрілансіть на компанію, то вам доведеться самим шукати.

Як це зробити, на що звертати увагу:

 • шукайте комерційні сайти, які не мають блогів
 • шукайте недбало написані, оформлені блоги
 • шукайте комерційні блоги з не більший відвідуваністю і рідкісними оновленнями

Як тільки знайшли, пишіть їм, розкажіть про себе, а так само надайте їм ваше портфоліо. І найголовніше, поясніть їм на скільки важливо і корисно для цих компаній вести якісний корпоративний блог.

І ще кілька порад як отримати роботу і стати блогером примарою:

 • конкуренція на це місце може бути жорсткою, з цього заздалегідь підготуйте і приведіть ваше портфоліо в порядок, а так само ваш блог або блоги які будете показувати. І найголовніше продумайте стратегію просування такого блогу.
 • дослідіть компанію в якій ви збираєтеся вести блог або їх акаунт у соц. мережах. Дослідіть нішу компанії, близьких конкурентів.
 • якщо блог компанії взагалі не оптимізований в плані SEO, зробіть ухил на це при прийомі на роботу. Поясніть, як ваші SEO навички можуть збільшити трафік на блог або сайт цієї компанії.
 • якщо є можливість проявіть свої знання про соціальні мережі, а так само розкажіть як соціальні мережі впливають на трафік на блог і те, що можуть привести нових клієнтів фірмі.
 • поясніть, чому ваша послуга заощадить їхній час і гроші.
 • напишіть кілька статей для цієї компанії безкоштовно і нехай вони їх опублікують і подивляться на віддачу.

Оплата

Зарплата залежить на пряму від наступних факторів:

 • Кількість символів в пості
 • Комплекс послуг
 • Статус компанії
 • На скільки важливий блог для компанії
 • Досвід блогера
 • Так, що зарплата може бути від 10$ до 100$ за текст на блозі. Якщо ви уклали контракт оплати за посаду. А може бути і від 500$ до 2000$ в місяць, якщо ви робите повний комплекс робіт на блозі, включаючи написання постів, SEO, залучення нових відвідувачів і клієнтів, обсяг трафіку на блог, трафік з соціальних мереж тощо

  Висновок

  Ви блогер-привид, ваше ім’я ні де не буде фігурувати і як правило це буде написано у вашому контракті. Ви будете позаштатним співробітником, але для більшості блогерів це плюс, так як багато згодні бути фрілансерами.

  І найголовніше: Не чекайте, що компанії самі звернуться до вас. Надсилайте самі інтригуючі, добре написані тексти і повний комплекс ваших послуг. І найголовніше обґрунтуйте, чому ваша робота допоможе компанії при веденні їх корпоративного блогу і аккаунта в соціальних мережах.