Час перебування на сайті

546

Час перебування на сайті вважається дуже важливим показниками для будь-якого проекту. Саме даний показник вказує на скільки матеріал знаходиться на сайті актуальним і корисним для відвідувачів. Думаю, що багато хто з вас помічали, що зайшовши на якийсь сайт залишаються на ньому переходячи від посту до посту і поглинаючи цікаву інформацію написану на сайті. Але іноді буває і навпаки, що зайшовши на сайт ми не залишається там і секунду і тут же закриваємо його. Чому таке відбувається і як збільшити час перебування на сайті?

І так, час перебування на сайті можна поділити на дві категорії.

 • Загальний вигляд сайту
 • Внутрішня робота

Загальний вигляд сайту.

Як говориться в одній прислів’я: «Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму», саме це прислів’я можна застосувати і до сайтів. Адже перше знайомство з сайтом відбувається саме на візуальному рівні. Коли ми заходимо на сайт, перше на що звертаємо увагу, це на дизайн, юзабіліті, а потім і вже на сам текст. Тобто, ще до того як ми приступаємо до прочитання цікавого матеріалу, ми вже підсвідомо даємо оцінку сайту і приймаємо рішення залишитися на ньому або піти.

Звичайно я не кажу, що всі сайти і блоги повинні блищати супер дизайном і відмінним продуманим юзабіліті. Не треба бігти зараз до дизайнерам і замовляти собі, щось креативне. Ми всі прекрасно знаємо, що контент — король. І чим він уникальней і корисніше, тим більше нам відвідувачі пробачать неохайність і жахливий вигляд сайту. Але, все ж не потрібно забувати про те, що дизайн сайту на який приходить відвідувач повинен бути не менш нормальним.

У загальному вигляді сайту, відвідувача може змусити закрити вікно браузера одні з наступних факторів:

 • Дизайн
 • Велика кількість реклами
 • Попап вікна.
 • Не розбірливий і дрібний шрифт.
 • Не зрозуміла і не логічна навігація по сайту.
 • Не виправданий результат пошуку.

Є ще фактори, але дані фактори перераховані вище, є саме первинним запорукою того, що відвідувач вже на початковому етапі прийме рішення про те, якщо залишитися на сайті або піти.

Наступним важливим чинником є «утримати» відвідувача на сайті. Саме те, що і потрібно від нас, це зробити все, що б збільшити час перебування на сайті відвідувача. Для цього нам потрібно продумати і провести внутрішню роботу на самому сайті.

Внутрішня робота.

Цей фактор є ключовим моментом у збільшенні перебування на сайті. Для того, що б відвідувач не пішов одразу прочитавши пост з сайту, нам треба делікатно підштовхнути його, а так само зацікавити його виконати наступне дії на сайті. Саме такий спосіб призову і «підштовхування» до дій використовується на лендінгем сторінках. Це може бути як варіант перегляд якогось ролика, або в кінці посту або в самому пості посилання на схожі пости. Тут все залежить від того як ви збираєтеся це зробити. Особисто я думаю, що наступні фактори допоможуть вам збільшити час перебування відвідувачів на сайті:

 • Seo оптимізація.
 • Установка плагіна відповідає за виведення посилань на пости схожої тематики.
 • В кінці кожного поста розміщення відео ролика.
 • Унікальний контент.
 • Розведення тексту картинками, особливо якщо пост виходить великим.
 • Прискорення роботи сайти: завантаження сторінок, биті посилання

Проблематичні сторінки і їх показник відмов.

Показник відмов — це відсоток відвідувань сайту, під час яких було переглянуто не більше однієї сторінки або при яких відвідувач залишив сайт зі сторінки входу (цільової сторінки). Цей показник дозволяє визначити якість відвідування — високе значення показника відмов показує, що сторінки входу не відповідають очікуванням відвідувачів. Чим більш привабливі цільові сторінки, тим більше відвідувачів будуть затримуватися на сайті. Знизити показник відмов можна шляхом адаптації цільових сторінок до кожного ключового слова.

Для того, що б зрозуміти, які з сторінок «кульгають», а саме у них найвищий показник відмов. Нам треба відвідати наш аккаунт в Google Analytics, потім Вміст > Аналіз відвідуваності сторінок. Саме тут ми зможемо побачити, наші найвідвідуваніші сторінки нашого сайту, скільки часу відвідувач в середньому витратив на перегляд сторінки, а так само і сам показник відмов. Перегляньте цей звіт, проаналізуйте саме ті сторінки у яких найвищий показник відмов і спробуйте оптимізувати ці сторінки так, щоб відвідувач не йшов одразу з них, а продовжив свою «подорож» по сайту.

Як ви бачите, що обидва чинники, як час перебування на сайті і показник відмов повністю залежать один від одного. І виправивши один з них, ви повлияете на інший чинник.

Хотілося б дізнатися у вас, як ви збільшуєте час прибування на вашому сайті? Якими способами користуєтеся? А так же як вирішуєте проблему з показником відмов?