Чотири туристи і жодного астронавта: сьогодні вночі-запуск в космос першої цивільної місії spacex inspiration4

8

Компанія spacex готується до реалізації першої повністю цивільної місії inspiration4, в рамках якої в космічний простір на три доби відправиться екіпаж з чотирьох осіб, у складі якого немає жодного професійного астронавта. Старт ракети-носія falcon 9 з кораблем crew dragon відбудеться 16 вересня з майданчика космічного центру кеннеді на мисі канаверал.

Зображення: john kraus / inspiration4

Цей політ стане черговою віхою в сфері розвитку космічного туризму, для якої цей рік видався досить продуктивним. Раніше в цьому році в суборбітальному просторі побували екіпажі на чолі з власниками приватних космічних компаній blue origin і virgin galactic. Мільярдери джефф безос (jeff bezos) і річард бренсон (richard branson) увійшли в число перших пасажирів кораблів, які були створені в їх компаніях і призначені для доставки туристів космічний простір.

Місія inspiration4 також не обійдеться без мільярдера у складі екіпажу. Політ фінансується 38-річним джаредом ісаакманом (jared isaacman), який є засновником і генеральним директором компанії shift4 payments, що займається обробкою цифрових платежів. Він оплатив проведення триденної місії і став одним з членів екіпажу.

Разом з ісаакманом три дні на низькій навколоземній орбіті проведе 29-річна хейлі арсено (hayley arceneaux), яка пережила рак кісток і в даний час працює помічником лікаря в дитячій дослідницькій лікарні св.джуда. Арсено, яка візьме на себе функції головного медика екіпажу, також стане наймолодшою американкою, яка побувала в космосі. Компанію їм складуть 42-річний ветеран впс сша кріс семброскі (chris sembroski) і 51-річна сіан проктор (sian proctor), американська дослідниця, геофізик і ліцензований пілот.

Згідно з наявними даними, пуск ракети falcon 9 з кораблем dragon, на борту якого буде знаходитися цивільний екіпаж, повинен відбутися в п’ятигодинне вікно, яке відкриється 16 вересня о 03:02 за московським часом. Spacex планує транслювати подію в прямому ефірі. В даний час сприятливі для пуску погодні умови прогнозуються з імовірністю 70 %. В рамках місії inspiration4 корабель crew dragon разом з екіпажем проведе три дні на орбіті землі, після чого увійде в атмосферу і здійснить посадку біля узбережжя флориди в атлантичному океані. У разі успіху ця місія стане великим проривом в космічному туризмі.

Зображення: john kraus / inspiration4

Місія inspiration4 в цілому буде схожа на звичайні пуски кораблів spacex до міжнародної космічної станції, тільки на цей раз стикування з орбітальною станцією не передбачена. Замість цього космічний корабель з екіпажем буде 15 разів на добу облітати землю і спостерігати за поверхнею планети з висоти в 580 км.за даними spacex, траєкторія польоту crew dragon буде проходити вище розташування мкс і космічного телескопа хаббл.

Зауважимо, що під час польоту члени екіпажу не діятимуть весь час. Вони мають намір здійснити проведення декількох медичних експериментів, завдяки чому планується отримати важливі дані для майбутніх пілотованих місій. Підготовку до польоту в космічний простір члени екіпажу місії inspiration4 почали ще в березні цього року, пройшовши повноцінний курс.