Дні Windows XP тепер дійсно полічені

227

Менш ніж через три місяці корпорація Microsoft відправить на заслужений відпочинок операційну систему Windows XP, перевівши її на обмежені план підтримки, повідомляє PC World.

Windows XP, випущена більш 7 років тому і є найуспішнішою операційною системою компанії, вже 14 квітня цього року буде позбавлена «основний підтримки» і переведена в категорію «розширена підтримка». На мові компанії це означає поступову відмову від підтримки користувачів цієї системи.

Зазвичай компанія здійснює налаштовувану підтримку своїх продуктів на протязі 5 років з моменту виходу в продаж, а наступні п’ять років надає користувачам оновлення систем безпеки, що в підсумку дозволяє покупцям розраховувати на 10 років користувача підтримки з боку компанії. У випадку з Windows XP загальний час підтримки складе вже майже 13 років: операційна система надійшла в продаж в жовтні 2001 року, майже 8 років тому, а тепер компанія Microsoft «плюсует» до цього чималого терміну ще на 5 років розширеної підтримки. Спостерігачі пов’язують це з великою перервою між версіями Windows XP і Windows Vista, а також з відмовою багатьох користувачів переходити на нову операційну систему, недоробки і баги якої нещодавно змусили керівництво публічно вибачитися перед користувачами і запевнити, що нова операційна система Windows 7 буде позбавлена всіх недоробок Vista. Крім того, довгому життєвому терміну Windows XP сприяє швидко зростаючий ринок нетбуків, чиї малопотужні процесори і відеокарти не справляються з «навороченою» Windows Vista.

На відміну від основної підтримки, яка протягом 5 років з моменту виходу продукт гарантує безкоштовні оновлення систем безпеки та встановлення патчів, розширена підтримка включає в себе тільки оновлення систем безпеки, однак «лагодження» системи в разі виявлення будь-яких неполадок здійснюється виключно для компаній, які підписали з Microsoft договір про підтримку. Це вже підтвердили кілька представників компанії.

Ситуація з Windows XP унікальна, вважають аналітики: якщо сам факт тривалого користування однієї з операційних систем Windows вже нікого не дивує, то купівля користувачами пристроїв з передвстановленою системою, що позбулася основної технічної підтримки компанії – випадок раніше небачений. Мова, зрозуміло, йде про нетбуках, близько 80% яких продаються з передвстановленою Windows XP. У зв’язку з цим компанія навіть продовжив терміни продажу Windows XP до середини 2010 року. Більше того, компанія пообіцяла продовжити строк основної підтримки для тих користувачів Windows XP, які придбали систему заздалегідь визначену настройку на нетбуці.