Найбільша прибережна вітряна ферма буде живити мільйон будинків

19

Датська енергетична компанія orstedзапустила роботу перших вітрогенераторів на електростанції hornsea 2. Коли вона буде добудована повністю, то зможе живити електроенергією понад 1,3 мільйонадомів. Площа станції складе 462 квадратних кілометри.

Hornsea 2 розташувалася в 89 кілометрах від узбережжя великобританії. Повне введення в експлуатацію очікується до кінця 2022 року. На той момент прибережна вітрова електростанція складатиметься з 165 турбін siemens gamesa, які зможуть виробляти 1,3 гвтелектроенергії.

Після завершення будівництва електроенергія за допомогою кабелів буде спрямована на відстань в 800кілометрів до села кіллінгхолм. Звідти стане передаватися в общуюсистему національних електромереж англії. Разом з існуючою станцією hornsea 1 нова вес забезпечуватиме енергією понад 2,3 мільйона будинків. У планах у нас будівництво hornsea 3 і hornsea 4.

Прибережна вітрова енергетика розвивається швидкими темпами. Титул найбільшої вітрової електростанції на морському шельфеуже кілька разів переходив з рук в руки. У євросоюзі до 2050 року плануютвиробити 300 гвт електрики за рахунок вітрогенераторів. Сша сильно відстає від європи. Найпотужніша морська вітроелектростанція в цій країні знаходиться в штаті род-айленд і виробляє 30 мегават енергії.