Розбирання в блогосфері, а що потім?

231

Таке трапляється напевно часто, пливе собі блогосфера, варяться блогери в своїх блогах пишуть пости, придумують конкурси, заробляють тугрики. І все йде своєю чергою, плавно і спокійно. І здається, що все добре, все в світлому кольорі, всі раді і задоволені. Поки на горизонті не з’являється чорна пляма. З початку воно дуже маленьке, так як воно дали. І на даному етапі ні хто його не помічає, бо всі зайняті роботою. Але пляма, не бажає розсіюватися, воно продовжує розростатися, ставати більше, міцнішати, тут і там будувати підступи, але поки дрібні, мало помітні.

Проходить час і чорне пляма стає помітніше, і воно думає, що ж такого зробити, так би блогосфера помітила його. Можна, звичайно, стати білим та пухнастим йти своєю дорогою, падати і вставати, і шлях до визнання і слави буде довгим і важким. Можна ж і на оборот, залишатися чорною плямою, а значить і йти швидким шляхом пропіарити себе і отримати славу або бути в топтаным в бруд.

Ця історія бере свій початок видно з давніх часів, але особисто я зіткнувся з нею, кілька місяців тому. Потім пройшов час і наче все вщухло, поки днями, до мене не потрапила одна посилання, де знову обговорювали одну персону, плюс пригадували історію двох-трьох місячної давності.

Особисто моя позиція вона нейтральна, моя думка читач може не розділяти, оскільки кожен думає своєю головою і відповідає за свої вчинки сам.

І так, є на світі блогер Шапранов (далі просто-Ш). Має свій блог, і величає себе як це модно зараз, людиною знаючим СЕО. Я частенько заходив на його блог, читав його запису. Але, що то сталося з Ш. він вирішив в один момент йти легким шляхом, шляхом чорного піару.

Почав дуже хитро відкрив свій форум. Річ звичайно корисна, несе в собі багато цікавого та інформативного. Але як відкрив форум! Якщо пам’ятаєте на багатьох популярних блогах свого часу з’явилася маленька реклама якогось співтовариства. Все було покрито таємницею, і ні хто не знав, та й досі не знає, що це буде. Автори майбутнього співтовариства ховалися за цим банером і жодних коментарів не було, а тільки то тут, то там з’являлися натяки: «Скоро. Чекайте».

Ш. зметикував, прикинув і тут же відкрив форум. З-за того, що багато чекали появи якогось покритого таємної спільноти, відкриття такого форуму було розірваний бомбою в блогосфері. Багато кинулися встигнути зареєструватися на цьому форумі. І лише якщо не помиляюся день, з’явилися коментарі, що Ш. розвів всіх і це зовсім не те співтовариство про який йшла мова і «кричали» банери.

Як я сказав, моя сторона нейтральна в цій статті. Як я бачу цю ситуацію, так, як розлучення блогерів, який скоїв Ш. Але давайте подумаємо. Ми злимося і кричимо на Ш., що він всіх кинув і представив свій форум, як то чого так багато очікували. Ми говоримо, що він нас обдурив. Особисто я думаю, що ми злимося на нього тільки тому, що самі себе обдурили. Адже якщо для початку подумати, то можна зрозуміти одне. Ш. ні коли б не зміг, дати стільки реклами на різних блогах, а так само форумах, думаю, що не вистачило б сил, розуму, а так само, що найголовніше грошей, все це провернути. А значить за цим покритим таємницею співтовариством стоять серйозні люди, і як я думаю, це не одна людина, а група давно відбулися блогерів мають свою вагу і авторитет в блогосфері.

Все що залишалося Ш. це лише зіграти на випередження, що він і зробив. Пропіарив свій проект, як раз в потрібний момент і зовсім безкоштовно, спираючись на чужу рекламу, і нашу довірливість, і не вміння розгледіти і зрозуміти, чи це людина, яка стільки витратив сил на рекламу і піар настільки таємного співтовариства, є Ш. Ми самі не подумавши, пішли в «пащу до вовка».

Звичайно потім як я вже сказав з’ясувалася вся правда, багато хто усвідомив як їх обдурили, і почали опускати Ш. Погоджуся, що Ш. втратив довіру в очах багатьох блогерів, але людина прекрасно знав на що йде. Думаю він віддавав собі звіт, що людям візьме день два зрозуміти, що до чого, а потім його репутацію в блогосфері почне гаснути на очах. Я впевнений що він знав на що йде і що буде, чи не знав? Або він на стільки дурний?

Минув час, всі потихеньку почали забувати підставу з таємним співтовариством, але продовжували знати хто такий Ш. На деякий час і Ш. притих. Але ось зовсім не давно, я знову став свідком активності Ш. Ну не може ця людина без піару, вірніше чорного піару, ну ні як не заспокоїться і зрозуміє, що втрачає останні краплі своєї репутації.

Коротко я розповім, що один блогер за день до публікації свого подкасту, зробив «подарунок» своїм передплатникам у вигляді цього подкасту, але на один день раніше появи матеріалу на блозі. Ш. надав одним з таких «щасливчиків» отримали цей подкаст. І тут як пише потім автор подкасту, Ш. публікує свій подкаст, але з такою ж назвою. Блогер пише цілий пост на цю тему і збирає купу коментарів, де всі лають Ш.

Не. ну я все розумію, не приємна ситуація. Але давайте подумаємо, чи потрібно було писати про це пост? Особисто моя думка, що немає. І тільки з однієї причини, в цьому пості як би ви не дивилися на нього був піар Ш. і нехай його там тричі полили брудом, але це піар звичний для Ш. Його згадали, дали написати коментарі, його піарять!

Так поясніть мені, навіщо таке робити? Всі знають хто такий Ш., всі знають, що він втрачає репутацію в очах багатьох блогерів, багато його зневажають. Так навіщо писати і знову його піарити. Ми ж самі його піаримо, а потім кричимо, що він такий-сякий. Не простіше взагалі забути про те хто він такий? Навіщо витрачати нерви собі і намагатися довести йому, хто він насправді. Ну ви напишіть, що він такий-сякий, ну і що, що нового ви сказали блогосфері, всі і так знають хто він і що з себе представляє.
Ми самі влаштовуємо розборки, які більше схожі на боротьбу з вітряками, і що отримуємо?

А що далі???

Для тих, хто в танку і не зрозумів, повторю ще раз: Дана стаття не піар Ш. і не особиста не приязнь до цієї персони. Ми з ним ні де не перетинаємося і не збираємося, різні профілі у нас і нічого спільного нас не може зв’язувати. Дана стаття є моїми роздумами з двома описаними мною подіями в яких був помічений Ш.