Що таке хороший банер?

628

Гарний банер, це не тільки банер який виглядає добре. Гарний банер, це банер який приваблює відвідувачів, а так само підштовхує клікнути по ньому і перейти по посиланню. Скажу навіть більше, банер може бути дуже виродськими, але якщо він виконує своє призначення, то значить, що його не дарма повісили на блозі.

Пройшовшись по різним блогам, можна побачити різну кількість банерів, різної кольорової гами, з різними слоганами. Але виникає питання, чи всі ці строкаті банери ефективні і виконують відведену для них роль?

Для того, що б зрозуміти на скільки хороший ваш банер і чи буде він виконувати відведену для нього роль в залученні відвідувачів. Потрібно розуміти саму структуру створення банера і знати як правильно його використовувати при рекламі.

Коли мова заходить про процес створення банера, до його експлуатації, бажано дотримувати наступні пункти:

  • Де банер буде розміщено.
  • Слоган або текст відображається на банері.
  • Переконлива графіка.
  • Читається шрифт.
  • Колірна гамма.
  • Рамка.

Саме ці пункти слід дотримуватися при створенні банера.

Пройдіться по різним блогам, загляньте у всім відому біржу продажу покупки банерів Ротобан, подивіться які варіанти пропонуються там. Порівняйте їх з наведеним списком вище і подумайте чи будуть вони виконувати поставлену мету перед ними або просто висіти на блозі як чергова картинка?

Місце для розміщення банера

Перш ніж ви погоджуєтесь розміщувати ваш банер на різних блогах, я раджу вам, добре проаналізувати сам блог на якому буде розміщений ваш банер.

Дуже часто, банер розміщується в місцях, де відвідувач просто не бачить баннер. На приклад, багато розміщують банер внизу сторінки, або розміщення банера відбувається в такому місці, що після повного завантаження сторінки, треба сторінку скролити вниз, щоб побачити баннер.

Так само завжди потрібно розуміти і дивитися на загальну кількість банерів розміщених на блозі. Якщо таких на блозі дуже багато, то не важливо на скільки такий популярний блог, вішати там банер не бажано. Думаю, пояснювати чому не бажано не треба?

Слоган або заголовок банера.

Заголовок банера це 80% успіху вашої рекламної компанії. Якщо не можете придумати, що то своє креативне, зверніться до копірайтерів. Не пошкодуйте грошей на хороший слоган.

Людина дивиться на банер, завжди задає сам собі постійно одні і ті ж запитання:

Що це? Навіщо мені це? Що мені це дасть?

Ваш слоган повинен відповідати на ці питання! Саме так ви отримаєте довіру відвідувача і його дія, а саме клік на банер і перехід за посиланням.

Крім слогана, сам текст розміщений на банері повинен містити в собі заклик до дії. Заклик повинен дати зрозуміти людині, що клікнувши на банер, що він отримає в замін. На приклад заклик може звучати:

Безкоштовна підписка. Відповідай на питання і отримай гроші. Отримай безкоштовну посилання на свій блог, ставши кращим коментатором місяця.

Прикладів може бути багато, головне-бути креативним.

Переконлива графіка.

Зміст переконливою графіки, у тому, що вона повинна візуально так само нести в собі послання. Будь це анімований банер, наприклад рекламує блог про дизайн, то тут ні як не підійде кліпарт падаючих грошей. Хоча я бачив один такий рекламний банер сайту про дизайні, в якому падали гроші і світилися $. Цей сайт продавав вихідні коди та іншу нісенітницю для дизайнерів. Як думаєте кліки по такому банеру були?

Ось вам ще один приклад. Припустимо ви створюєте банер для інтернет магазину спідньої білизни. Припускаю, що для такого баннера ви будете використовувати зображення напівголих дівчат. Тільки для того, що б привернути увагу до самого банера. Цей спосіб відмінно виглядає як в очах чоловіків так і жінок.

Але є така реклама ефективною?
В якійсь мірі так, але вона не несе в собі інформації. От якщо в такий банер поставити ще й імена виробників нижньої білизни, то такий банер отримає більший показник клікабельності, ніж його попередній варіант.

Добре читається шрифт.

Банери буває різного розміру. Як правило всі використовують стандарти при створенні банера. Але не важливо, якого розміру буде ваш банер, текст написаний на ньому повинен бути зрозумілим і читаним.

Не потрібно використовувати різні не стандартні шрифти. Текст повинен бути скрізь однакового розміру, це означає, що ніяких маленьких або великих літер.

Кращий спосіб перевірити на скільки ваш банер зрозумілий в плані тексту. Дайте такий банер, прочитати вашим друзям і попросіть їх, що б вони відразу нальоту в слух прочитали, що там написано. Якщо у них не викличе труднощів прочитання такого тексту, то значить банер вдався. Якщо навпаки, то вам потрібно задуматися над шрифтом.

Пам’ятайте, банери які погано читається шрифт і не зрозумілий і не доступний для прочитання, так само мають великий відсоток відмов.

Колірна гамма.

Різні кольори означають різні речі в різних культурах і для різних проектів. Дізнайтеся вашу цільову аудиторію. Так як колірна гамма дуже важлива для банерів. Постійний питання мучить тих, хто створює такі банери. Який розмальовки їх робити? Дуже бляклі, або, навпаки, дуже строкаті, статичні або навпаки.

Особисто я думаю, що банерів завжди потрібно мати кілька. Пояснюю чому. Величезна кількість блогів, різний дизайн. Іноді дуже важливо, щоб дизайн вашого банера підходив, під дизайн блогу. Іноді якщо банер дуже виділяється на якомусь блозі, це теж не дуже добре. З одного боку він кидається в очі і це добре, але, з іншого боку він набридає своєю забарвленням і нав’язливістю і заважає відвідувачу блогу зосередиться на контенті. Що в свою чергу, може призвести до того, що відвідувач закриє сторінку та піде з блогу. У цьому варіанті програють відразу двоє, блогер, який не зміг зберегти відвідувача і рекламодавець, який отримав відмову від кліки на баннер.

Про колірній гамі і що означає кожен колір, я описав у пості Анатомія лендінгем сторінок.
Можу лише додати одне зауваження по колірній гамі. Є два кольори, які зазвичай працюють виключно добре це: помаранчевий і синій. Помаранчевий відмінно підходить для всіх видів кнопок.

Помаранчевий колір найбільш помітний відразу після червоного. Однак, помаранчевий не викликає тієї негативної реакції як це робить червоний колір.

Синій-це колір безпеки. Він створює почуття довіри і впевненості. Цей колір добре підходить для заголовків і тексту в цілому.

Я не кажу, що ви повинні використовувати ці два кольори, але добре, щоб ви були в курсі переваг цих квітів.

Рамка.

Рамкою я називаю обвідну лінію навколо вашого банера. Ця проста, тонка лінія навколо баннера, може надати відмінний ефект виділення вашого банера серед інших рекламних оголошень.

Тепер, коли ви ознайомилися з тим, що таке хороший банер. Хотілося б дізнатися, якщо ви дотримуєтеся дані рекомендації або зовсім не знали про них. А так само якщо ви застосовуєте будь-які свої стратегії щодо розміщення та створення банерів, було б добре дізнатися про це.
Пишіть в коментарях.