Як взаємодіяти з аудиторією в Twitter

393

Twitter – сервіс мікроблогів, з допомогою якого можна ділитися своїми думками зі своїми читачами, спілкуватися з цікавими тобі людьми, стежити за подіями у світі. Якщо порівнювати Twitter з Facebook, то можна помітити, що це дві абсолютно різні системи. Перша – проста і легка в поводженні з мінімум можливостей і, тим не менш, повністю виконує покладені на неї обов’язки. У свою чергу, Facebook – громіздка система з найрізноманітнішим функціоналом, своєрідна машина зі складним механізмом.

Якщо на заході Twitter став чимось самим собою зрозумілим, то в Росії його розвиток почався зовсім недавно, і пройде ще не один день, поки більша частина російських інтернет-користувачів заведуть собі аккаунти в цій соціальній мережі і будуть його використовувати в повсякденному житті. Ті, хто зареєстрований у Вконтакте, напевно, вже деколи зустрічали посилання на Twitter-профілі від своїх друзів, що пропонують слідувати за ними в цьому сервісі. А адже ще зовсім недавно, Twitter був популярний лише в маркетологів, блогерів і людей, причетних IT-індустрії.

Twitter можна використовувати для просування своїх проектів, послуг, підтримки клієнтів, підвищення впізнаваності бренду і просто спілкування. Але для цього до Twitter варто ставитися не як до звичайної іграшці, яка здатна вас розважити.

Тематика

Блоги, в яких немає певної тематики, малоцікаві користувачам. Припустимо, у вас блог про взаємини чоловіків і жінок. Як думаєте, чи схвалить ваша аудиторії статті, присвячені маркетингу чи інвестування? Комусь, можливо, і сподобається, тільки таких буде одиниці. У масі своїй читачі пропустять подібні статті – і це в кращому випадку. Швидше за все, після появи в рідері статей, тематика яких ніяк не співвідноситься з тематикою блогу, деякі читачі вирішать просто-напросто відписатися від вас.

Twitter – це той же блог, лише формат поменше. І якщо основна тематика аккаунта – маркетинг, то слід писати про нього. Так, деякі поблажки у вигляді розважального контенту необхідні, але частка таких записів має бути невеликою. Якщо ви ведете особистий аккаунт, то багатьом може не сподобається часта публікація посилань на інших автором, ретвіти записів інших твитерян, або банальні цитати відомих особистостей. Все це, звичайно, цікаво, але подібним чином ви не зможете утримати публіку, яка підписалася на аккаунт через інтерес до вашої персони.

Спілкування

Якщо в блозі ви не будете відповідати на коментарі, то в недалекому часом коментарів стане менше, з-за того що відвідувачі не будуть бачити ніякої реакції на них. А адже вони витратили час на те, щоб подякувати вам за статтю, написати свою думку, підтримати вас.

Twitter взагалі здебільшого служить для спілкування з читачами, і якщо ви не будете взаємодіяти з фоловерів, то в недалекому часом ніяких фідбеків також отримувати не будете. Якщо вам написали – відповідайте, ретвітнули посилання на ваш блог – подякуйте. Все це нескладно, а людині, який вам написав або зробити ретвіт, буде приємно. Ігнорування може призвести до того, що більше вам ніколи не напише, так як в цьому сенсу ніякого немає – ви все одно не відповісте.

Не чекайте, щоб вам написали першими. Пишіть тим, кого ви читаєте – таким чином можна завести знайомства, отримати додаткових читачів. Іноді я підписуюся на тих людей, які час від часу коментують мої записи, відповідають на мої запитання. Просто стає цікаво, хто ця людина, про що він пише, я можу перейти по посиланню в його профілі, подивитися, що за блозі він веде. Повірте, це працює.

Задавайте питання, влаштовуйте конкурси – все це дозволить «оживити» ваших читачів, а згодом і збільшити їх кількість. Невеликі опитування, маленькі призи в конкурсах – все це робить ваш аккаунт більш цікавим, і з часом фолловери будуть більш уважно шукати ваші повідомлення у своїй стрічці – у них з’явиться інтерес до вас.

No spam

Не варто постійно рекламувати свої проекти. Це в якийсь момент починає дратувати. Одна справа, коли обліковий запис створений лише для публікацій посилань на нові пости, але інша справа, коли у вашому нібито особистому акаунті 80% всіх повідомлень – це посилання на ваш блог. Посилання має бути, але не варто ними захоплюватися. Не забувайте посилатися на ресурси по вашій темі, якщо там опубліковані цікаві статті, не забувайте писати про себе та своєї діяльності, ділитися своїм досвідом, і тільки потім не забувайте поставити посилання на нову статтю у своєму блозі.

Twitter хоч і простий у використанні, але ефект може принести колосальний, від вас лише потрібно приділяти йому увагу.

Як використовуєте цей сервіси мікроблогів ви? Які фішки застосовуєте, якого ефекту досягаєте (відвідувачі, передплатники, купівлі тощо)?