15 причин, чому відписуються від вашої RSS стрічки

435

Постійно в блогосфері можна знайти пости які розкажуть як залучити відвідувачів і, що потрібно зробити для того, що б відвідувачі підписались на RSS-стрічку. І таких постів можна знайти дуже багато, дуже багато способів та пояснень. Але як я помітив, то ні де не написано про те, що може вплинути на відтік передплатників, ні де не написано з-за чого це може статися і як можна це виправити на ранній стадії.

Мій блог, після легкого переїзду, повільними, але впевненими кроками перейшов за одну тисячу передплатників, хоча блогу вже два роки. Може бути по сравниванию з іншими це мало. Так як є блоги, які існують менше мого, але передплатників у них на багато більше. Але не про це сьогоднішній пост.

Поговоримо про причини відтоку абонентів з блогу, чому це відбувається. Я не буду говорити про щоденному стрибку передплатників який є не значним і іноді буває, що стрибає то плюс, мінус кілька людей. Передплатники приходять і йдуть, але якщо ви не хочете в один день залишитися взагалі без них, або ви намагаєтеся усіма путами залучити нових передплатників, я дуже рекомендую вам прочитати ці 15 причин, які пояснять чому відписуються або на оборот не підписуються на вашу RSS стрічку.

1. Віддача часткового RSS фіда.

На цю тему ходить багато розбіжностей, що краще віддавати частину RSS стрічки або повністю. З одного боку, віддавши половину каналу, ви спровокуєте читача перейти на ваш блог, для того, що б продовжити читати весь піст повністю. Зрозуміло, що даний спосіб призведе до збільшення щоденних відвідувачів і переглядів сторінок. З іншого боку, багато хто не перейдуть на сам пост. Або з-за ліні, або із-за завантаженості.

Так, що ж віддавати повний або частковий? Саме в цьому пункті вирішувати тільки вам. Особисто я віддаю частковий фід. І якщо я не прав, то поясніть мені чому.

2. Ви пишіть занадто часто.

Є блоги і сайти які можуть розміщувати десятки статей кожен день, на приклад як це робить сайт Mashable. З одного боку це добре коли є стільки багато ідей для постів, але особисто я ніколи не підпишусь на таку стрічку. Тільки із за того, що постійні грубо кажучи щохвилинні оновлення, вимагають до себе постійної уваги і прочитання всіх новин. А коли ж працювати?

3. Ви пишете дуже рідко.

Так де ж цей баланс? Що ж добре для блогу писати багато і постійно, або писати рідко. Це теж спірне питання. Але й на таку стрічку з рідкісною публікацією мало хто підпишеться. Якщо ви публікуєте посаду раз на місяць або раз на два тижні, то такий блог для багатьох відвідувачів буде вважатися мертвим. За такого блогу важко сказати закинув його автор або продовжує писати і наступний пост з’явиться коли автор вийде з чергового запою.

4. Одне і теж, як і в інших.

Зрозуміло, що в блогосфері зараз важко когось чимось здивувати або написати, щось нове. Більшість, а точніше як я писав 99% статей з оптимізації та пошукового просування інтернет-проектів, не несуть в собі скільки-небудь корисної інформації. Все із-за того, що пишуть все одне і теж. Зараз дуже важко написати, що то унікальне, але це не означає, що взагалі у блогерів закінчилися ідеї для постів, просто легше для багатьох срерайтить запису інших блогів. Саме унікальність контенту і потягне за собою відтік абонентів з вашого блогу. Так як все, що ви пишете вже де то ваші передплатники читали, хто писав про це вже в сотий раз і це вже не цікаво.

5. Ви дуже багато говорите тільки про себе.

Ні хто не любить егоїстів і тих, хто тільки говорить про себе. При цьому зовсім забиває на читачів та відвідувачів блогу. Пише тільки для себе і про себе. Не відповідає на коментарі відвідувачів, на їх запитання. А тільки не перестаючи пише про свої досягнення та про те який він супер блогер. Людей це починає дратувати, що вони підписувалися на стрічку з цікавим контентом, а в кінці отримують набір постів про те який ви розумний. Перестаньте говорити і писати тільки про себе!

6. Розчарування.

Часто потрапляючи на новий блог, прочитавши один два поста, ми підписуємося на нього. Нам здається, що ми знайшли блог відповідає нашим інтересам. Але надалі ми починаємо отримувати пости ні як не пов’язані з тим, що ми читали до цього. Тематика раптом стала зовсім іншою і вона нас зовсім не цікавить. І як результат такої блог починає втрачати передплатників.

7. Ви не цікаво пишіть.

Пости повинні містити в собі, що корисне, бути як то логічно закінчені. Повинно бути, щось привабливе, те що подобається вашим читачам. Але натомість вони отримують сухий мало цікавий пост, без абзаців і без логіки. Рішення приходить само, відписатися від такого блогу.

8. Гумор

Гумор іноді це погано якщо ви пиши пост на серйозну тему, а в кінці вставляєте анекдот. Багатьом це може сподобається, а багатьох відштовхнути від такого посту. Або якщо проскакує якась жарт в самому пості. Але повторюся іноді це добре, а іноді погано. Вирішувати вам.

9. Заголовки постів.

Продумуйте добре заголовки для ваших постів. Заголовок поста повинен зацікавити читача. Не забувайте, що хтось, хто вас читає, він може читати і десяток інших блогів. І якщо ви все напишіть майже однакові заголовки, то не думаю, що з цього вийде щось хороше.

Наведу приклад з особистого досвіду, коли я за один ранок, відразу відписався від 5-7 блогів. Чому? Все просто, заголовки були одні й ті ж, а так само і самі пости були майже ідентичними. Все із за того, що блогери вирішили зробити огляд одного сервісу, отримали гроші, але ось придумати цікавий пост і заголовок полінувалися, так просто переписали з сайту, плюси і мінуси рекламованого сервісу і на цьому все. Ось і вийшло, що стрічка рясніла 5-7 майже однаковими заголовками.

А як би ви вчинили на моєму місці?

10. Зміна інтересу або тематики

Часто трапляється, що або блогер змінює тематику блогу, або читачеві більше не цікава певна тематика. Ми як правило підписуємося на блоги за інтересами. Комусь цікаві блоги про туризм, а комусь про заробіток в мережі, а кому то всі ці теми по барабану і він любить вірші.

Але з часом, читач блогу про туризм або заробіток розуміє, що більше йому не цікаво читати про подорожі в Нью Йорк або про те який же Яндекс гальма. Або на оборот блогеру набридло писати про це. Ось тут і відбувається переломний момент. Розходяться інтереси і блог втрачає передплатників. Які в свою чергу знайшли новий проект за своїм інтересом і підписалися на нього.

11. Зміст ваших постів образливе.

Вирішили назвати когось гівном? Або послати куди подалі ваших відвідувач і коментаторів на три веселих букви. Подумайте над наслідками. Не всі люблять критику в свою адресу, а так само поливання брудом, та й чи потрібен вашому блогу такий контент?

12. Нічого корисного.

Часто таке бувало, що підписавшись на блозі, я думав, що буду отримувати масу цікавої інформації, але потім все більше і більше починав отримувати, щось на зразок рекламної розсилки замість цікавих постів. Нові і нові пости і всі великі рекламні огляди, а не щось цікаве і корисне для моїх знань.

Скажу чесно, раніше був підписаний на блог Терехова, постійно читав його, багато цікавих постів особливо для молодих блогерів вирішили тільки завести свій блог. Але потім відписався від RSS стрічки його блогу. Чому? Та тільки тому, що як ні пост, так ні чого цікавого. Одна реклама і такі ж рекламні огляди. Мені це не цікаво стало.

13. Рекламні пости

З 12 пункту плавно переходимо в пункт 13. Я розумію, що гроші це все і хоч якось треба заробляти на блозі. Але публікуючи постійно рекламні пости, ви ризикуєте втратити передплатників які зацікавлені в цікавому матеріалі, а не в рекламі.

14. Занадто величезні пости

Більшість ваших читачів зайняті люди. У них немає багато часу сидіти і читати величезний нескінченний пост. Або вони почнуть читати між рядків і втратять сенс самого посту, або взагалі не прочитають його. Але якщо ви пишете величезні пости, то можу порадити вам, розбивати його на частини. На приклад сьогодні випустили пост під назвою: Мануал як вийти в топ-10 Яндекса. Пост вийшов великим, розбийте його на 2-3 частини і випускайте їх з проміжком у кілька днів.

15. Ваш RSS канал не працює

Нерозумно? А ось і ні! Звичайний людський фактор, забули налаштувати правильно Feedburner. І на цьому все. Відвідувачі блогу хочуть підписати на вас, але не можуть, так як канал не робочий або ще якась проблема. Постійно перевіряйте, на працездатність ваш RSS.

І якщо ви ведете блог на WordPress, то не полінуйтеся у файлі header.php замінити рядок із звичайним фідом типу:

http://allproall.com/feed на ваш Feedburner типу http://feeds.feedburner.com/vsegonet.

Якщо ви серйозно ставитеся до збільшення ваших передплатників то сподіваюся, що описані тут 15 причин, чому відписуються від вашої RSS стрічки, вам допоможуть виправити всі ті помилки, які можуть негативно вплинути на передплату та втрату передплатників вашого блогу.