Активісти можуть зірвати запуск підприємства tesla в німеччині в цьому році

47

Ще влітку цього року ілон маск (elon musk) був упевнений, що перші електромобілі зійдуть з конвеєра споруджуваного в околицях берліна підприємства tesla в жовтні. Провівши позаминулого тижня день відкритих дверей на німецькому майданчику, він вже говорив про запуск виробництва в листопаді, але черговий етап погоджень взагалі може поставити під питання початок діяльності підприємства в цьому році.

Джерело зображення: tesla

Як зазначає reuters, місцева влада повинна провести другий етап публічних слухань щодо впливу діяльності підприємства tesla на навколишнє середовище. Не бажаючи доводити справу до суду у разі виникнення протиріч між активістами і керівництвом підприємства, місцева влада вирішила провести додаткові громадські слухання, на яких розглядатимуться тільки ті претензії активістів, які не були задоволені в ході першого етапу слухань. У всякому разі, захисників місцевої природи не зовсім задовольняє запропонована tesla процедура контролю за викидами підприємства.

Другий етап слухань проходитиме з 2 по 22 листопада, що ставить під сумнів сам факт початку виробництва електромобілів на новому підприємстві цього року. Додамо, що на квартальній звітній конференції tesla висловила впевненість у здатності почати складання кросоверів model y цього року не тільки в німеччині, але і на новому підприємстві в техасі. Мова поки йде про налагоджувальних передсерійних примірниках електромобілів, а не товарних.

Сам ілон маск вже не раз критикував рівень бюрократії, властивий німецькій юридичній системі. Спочатку компанія розраховувала запустити роботу підприємства в околицях берліна до липня поточного року, але тепер терміни очевидним чином зсуваються. Поки tesla імпортує в європу кросовери китайської збірки, але на екскурсії по німецькому підприємству демонструвалися зразки локального виробництва, що мають іншу конструкцію кузова і використовують новий батарейний блок.

Активісти не раз намагалися перешкодити появі підприємства tesla в околицях берліна. Їх турбувала як нестача водних ресурсів, так і вплив вирубки лісу на місцеву фауну. Терміни відкриття підприємства в результаті постійно зміщувалися, і не варто дивуватися, якщо вони будуть перенесені на наступний рік.