Бойкот софта по національній приналежності

210

Вирішив вчора пошукати цікавий софт, а саме мене зацікавив різний софт розроблений на Adobe Air. Зайшов на сайт Адобе, почав переглядати весь софт, і на ткнувся на одну цікаву програму, яка розроблена для збереження ваших паролів. Програма мене зацікавила, як своїм дизайном, так і тим, що дуже легка, як і всі такого роду програми, так і тим, що зовсім не вибаглива і не їсть ресурсів, так і давно шукаю для себе програму зберігання паролів.

Перш ніж її скачати вирішив все таки прочитати коментарі. Взагалі, це дуже корисно читати коментарі залишені користувачами скачавшими різний софт. Вже за таким коментарям можна зрозуміти, сира версія програми, чи є якісь глюки, та і як взагалі функціонує софт.

Почавши читати коментарі, почув багато хороших відгуків про програму. Перегорнувши далі, натрапив на коментарі які мене особисто не багато засмутили. Один з коментаторів задав питання автору програми щодо його ніка на сайті. Як здалося коментатору, що нік автора сильно скидається на арабське ім’я.

Автор відповів, що так він з Ірану. І ось тоді пішли коментарі, що софт може бути не безпечнішим, що автор може нашкодити своєю програмою, і програма може красти паролі. Ну а наступний коментар взагалі підірвав мозок, мовляв розробник Іранець, і качати не буде його так як там всі терористи погані люди. Такий відгук отримав ще пару спасибі і відмови від стрибки софта, правда вже не прямо вказавши, на національність розробника, а на те, що софт ненадійний і створений, що б викрасти паролі користувачів. Далі перегорнувши, коментарі вже пішли по темі і адекватні, де люди дякували автора, дякували його за софт.

Що ж виходить, якщо ти Іранець, то софт створений саме для того що б зашкодити людям? З іншого боку, як писали, що програма може краде паролі, ну це особисто на мій погляд дуже смішно. Ну самі поміркуйте, навіщо авторові ваші паролі, ладно він би як Іранець запропонував даний софт Пентагону, тоді зрозуміло, що є, що красти, але у вас юзери, що є йому красти у вас? Пароль до Однокласників, або може пароль до мережі Вконтакті?

Взагалі це не перший раз коли особисто я як читач різних інтернет сайтів і блогів, так і різні розробники стикаються з таким бойкотом софта і різних інших продуктів.

Якщо пам’ятаєте, то коли проходила військова операція в Ізраїлі під назвою ” Литий свинець. Багато тоді пропонували бойкотувати Ізраїль і його продукцію. Саме тоді не пам’ятаю імені цієї людини з одного Американського університету виступив з цікавою промовою, яка зводилася до одного цікавого факту. Він сказав, ви хочете бойкотувати Ізраїль і їх технології, давайте, тільки для початку починайте зі своїх будинків та офісів. Починайте викидати ваші комп’ютери, так як їх процесори були винайдені в Ізраїльському філії Інтел. Почніть бойкотувати фірму SanDisk, яка випускає різні речі для вас і ваших комп’ютерів. Як не знали, що це теж ізраїльська фірма. Ця людина тоді говорив, багато і так само багато наводив прикладів того, що хотіли бойкотувати і то від чого, тим хто цього хотів довелося б відмовитися. І як виявилося відмовлятися довелося б від багато чого.

Взагалі мені не зрозумілий хід думок тих, хто ділить людей за національними ознаками. Хворі ці люди? Не знаю.

Але, якщо йти за їх логікою, то давайте бойкотувати Німецькі продукти, а що ж вони напали тоді у далекому 41-му на СРСР. Давайте бойкотувати США, адже подивіться, що ці янкі влаштували у вільному Іраку.

Можна бойкотувати Інтел, адже багато розробки цієї компанії були зроблені в Ізраїлі, а значить такий продукт зробили євреї, значить бойкот.

[adsense]

А якщо продукт зробили, українці, білоруси, англійці, американці, росіяни, турки, естонці, латиші? Теж знайдемо, ніж їх звинуватити і почнемо бойкотувати їх продукцію?

Нерозумно чи не правда?

А яка ваша думка, чи треба так чинити, ділячи людей та їхню працю за національною ознакою?