Десять за 10 або один за 100

271

[dc] [/dc]сьогодні вдень, вийшов цікавий розмова. Обговорювали деякі деталі одного проекту і плавно розмова зайшла про продажі. Загалом розмова йшла про те, що легше якийсь продукт продавати на заході, за його реально ціною, ніж його продавати тут. Звичайно ж розмова йде про продажі через інтернет, то є онлайн. Виявилося, що в рунеті, що то продати дуже складно, тільки за одного фактора іменується як халява. Люди не дуже хочуть платити, а більше шукають способи отримати все на халяву. Ми вирішили з співрозмовником не охоплювати і не узагальнювати всі продажі в рунеті, а зосередитися на певній ніші.

Так як він фрілансер і відмінний дизайнер. Я теж, іноді відкриваю фотошоп. Ми вирішили перевести нашу розмову в ніші дизайну, а саме продажу макетів та шаблонів для сайтів і блогів. Все, що ми торкнулися в розмові плавно перейшло в тему для поста.

І так, є кілька варіантів продажу:

  • ви працюєте на замовлення і вам чітко сказали, що робити і так само чітко встановили ціну
  • ви просто зробили підлогу роботи, вас ні хто про це не просив, просто сіли і намалювали макет
  • ви просто сіли, намалювали і зверстано, тобто у вас готовий продукт.

Тепер по порядку. З першим варіантом все ясно, ви фрілансер, до вас звернулися, ви все зробили і вам заплатили. Тобто, можна зарахувати таку операцію як успішний продаж. Найбільше, дискусія зайшла на тему двох інших пунктів. А саме самостійних продажів, або *.psd макета, або взагалі готового варіанту.

Якщо з третім варіантом, а саме з готовим шаблоном, не менш все зрозуміло, його трохи легше продати, але ще не факт, що за ту ціну яку ви просите. То з другим варіантом виявляється куди проблематичніше. Взяли за приклад мене, мовляв я тільки малюю і намагаюся продати цей «малюнок», який на хвилинку ще треба створити. Виходить, що той хто купить, повинен ще раз платити і за його верстку. В принципі, не такий і страшний варіант, але є своє “але”. Воно як виявляється змушує задуматися покупця і просити знизити ціну на сам макет. Проблема в ціні яку оголошують верстальники. Іноді, вона ця ціна виявляється вищою за ціни самого макета.

Якщо продавати готовий продукт, тобто я намалював, я заплатив і мені зверстали, а потім я виставив вже фінальний продукт на продаж. То і ціна вийде вже вище, адже я повинен відбити гроші за верстку. Як приклад взяли одну з моїх робіт. Сам макет коштує 100$, за його верстку та адаптацію під вордпресс, верстальник захотів 170$. Значить 100$+170$=270$. Саме за таку ціну я повинен виходить виставити готовий продукт покупцеві? І скільки бажаючих тут буде за таку ціну?

І ось тут мій співрозмовник вимовив фразу, від який я постійно отнекиваюсь, а саме:

«Знизь ціну, припустимо до 50$ за макет, продавай відразу кільком людям, а якщо хтось хоче ексклюзив, то нехай заплатить ці самі 300$»

Я завжди був проти таких продажів, саме дизайну. Так як вважаю, що кожна робота-унікальна і має бути продана тільки в одних руках. А тим, хто хоче дешево і як у всіх, є багато сайтів з паблік шаблонами.

У продовженні розмови, так само стало зрозуміло, що 300$ за роботу і в одні руки, це дуже багато для рунета, особливо, для тих, хто любить все на халяву. Значить треба шукати більш лояльних покупців тих, хто розуміє, що таке унікальність і готовий заплатити за це гроші. Як варіант, що був запропонований один популярний західний сервіс займається саме продажем як і макетів так і шаблонів. Але виявляється, що там, так само працюють за принципом, або десять за 10$ або один за 100$.

Там можна продати по мінімуму ваш *.psd макет за 10$ всім хто хоче купити, або тільки в одні руки, за яку ціну вкажіть. Так само, вже зверстаний і готовий шаблон за 35$ кожному, або одного і за яку ціну поставите. Виходить, що б відбити мені гроші витрачені за верстку і за роботу над макетом, мені треба буде продати близько 9 шаблонів.

Але питання в тому, чи нормально так продавати, то на що ви витратили припустимо 5-10 годин роботи за 10$ ???

10$ за 5-10 годин роботи. Чи Не простіше продати кілька постових з блогу і отримати ті ж гроші за 5 хвилин розміщення. По моєму це і простіше, і дешевше, якщо звичайно вся суть заробітку зводиться до цих 10$ і закрити, а так само видалити нафик з компа фотошоп.

Як фінал розмови, нам обом зрозуміло, що ті хто захочуть придбати — куплять, будь то рунет або захід. Але таких людей поки в рунеті дуже мало. І тут все залежить не із-за вартості продукту, а особисто на мій погляд з-за того, що ми ще не зрозуміли, що треба платити за будь-яку працю, а халява давно померла.

І ось він головний питання, для вас, на який я прошу вас відповісти:

Десять за 10 або один за 100