Google веде переговори про придбання Twitter

363

Сьогодні знову новина про «Твіттері» – прошу вибачення у тих читачів, яким він не дуже цікавий, але що поробиш, якщо цей сервіс зараз є, напевно, одним з головних ньюсмейкерів серед всіх веб-проектів взагалі.

Як повідомив блог TechCrunch з посиланням на три різних джерела, компанія Google веде переговори про придбання Twitter. Чутки про те, що пошуковий гігант зацікавлений у покупці цього сервісу мікроблогів, популярність якого росте просто шаленими темпами, з’явилися вже досить давно, але це перше їх реальне підтвердження. За словами двох джерел TechCrunch, переговори зараз перебувають вже в пізній стадії, тоді як третій стверджує, що вони тільки починаються.

Скільки Google заплатить за Twitter, поки невідомо, але можна припустити, що близько $250 млн. – у таку суму він був оцінений під час останнього раунду фінансування, коли венчурні компанії International Venture Partners і Benchmark надали сервісу $35 млн.

На думку багатьох фахівців, Twitter стане вдалим придбанням для Google. Зараз він представляє велику цінність не тільки завдяки швидкому зростанню популярності, але і величезної бази даних на різних користувачів і своєму пошуковику.

Ось що написав з приводу пошуку в Twitter Майкл Эррингтон TechCrunch у своїй недавній замітці:

Все більше і більше людей починають використовувати Twitter для обговорень брендів під час свого з ними взаємодії. І ці бренди хочуть знати, що про них пишуть, щоб або відповісти кожному індивідуально або просто зібрати інформацію про те, які їхні дії є правильними, а які – ні. І вся ця інформація доступна їм з допомогою search.twitter.com, пошукача, купленого «Твіттером» минулого літа.

Люди шукають новини. Бренди шукають відгуки про себе. Це цінна річ.

Twitter теж це знає. Вони збираються на цьому побудувати свою бізнес-модель. Забудьте про невеликі платежі від користувачів «про» облікові записи та інші фічі – все, що їм потрібно зробити – це продовжувати збільшувати свою базу і збирати все більше емоційних відгуків. Разом вони представляють собою величезну цінність. І як показав Google, пошук дуже добре монетизують – що-то близько 40% усіх рекламних доходів у Мережі йде від пошукової реклами.

Пізніше здогадки Майкла підтвердив і сам Twitter, оголосивши про те, що збирається в майбутньому запропонувати різним компаніям платні комерційні акаунти з розширеним набором функцій. «Ми думаємо, що у нас є можливість надати цікаві сервіси комерційним структурам, за допомогою яких вони зможуть отримати від Twitter ще більше користі. А якщо ці сервіси будуть досить цінні для компаній, то вони зможуть і платити за них», — сказав Біз Стоун (Biz Stone), співзасновник «Твіттера», в інтерв’ю агентству Reuters.