Цікаві люди: Дмитро Шайтор

292

Сьогодні п’ятниця, а отже, настав час познайомити вас ще з одним російським блогером з рубрики «Цікаві люди». Сьогодні в рубриці блогер з Білорусі Дмитро Шайтор. Автор багатьох цікавих проектів. Як пише сам автор на одному зі своїх блогів, що саме для нього блогосфера:
«Блогосфера – одна з найпрекрасніших країн» інтернету. Я в своєму блозі спробую висвітлити і хороше, і не дуже, що відбувається в ній.»

Думаю, для вступу вистачить і пропоную перейти до самих відповідей, на які відповів Діма.
І так знайомтеся Дмитро Шайтор.

1. Хто ви, чим ви займаєтеся, і т. д …?
Звуть мене Дмитро Шайтор, народився і виріс у Новополоцьку, Білорусь. Тут же отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю «Моделювання та комп’ютерне проектування радіоелектронних засобів». Однак після закінчення університету пропрацював за фахом не менше 2 тижні, тягнуло мене зовсім до інших речей, начальство це бачило – перевели у відділ маркетингу, де я міг принести вже точно більше користі порівняно з попередньою посадою майстра цеху. Рідко начальство державних підприємств розуміє, що мозок куди головніший того, що в скоринці прописано.

Паралельно, вже 3 роки займаюся інтернет-проектами. Почалося все з фріланса і блогів на безкоштовних платформах. На даний момент, крім особистих блогів (хоча, на жаль, тепер на них часу майже не залишається), займаюся інтернет-маркетингом і управлінням проектами. Перший блог на платному хостингу – blogfront.ru, який в свій час позиціонувався як блог про блогосфері, що багатьом не подобається. Тепер же він рідко оновлюється, пишу коли хочу і про що хочу, а не для того щоб вліпити пару-трійку постових і просто відписатися 2 рази в тиждень. Він мені дав величезний поштовх, потрібні зв’язки, а також великий досвід у рекламі, копірайтинг і так далі. Потім з товаришем відкрив devicebox.ru він активно наповнюється і зараз, працює кілька авторів і редактор, приносить якусь копійку: вистачає і заплатити хлопцям, і на рекламу, і на пиво з фісташками.

На даний момент здебільшого займаюся чужими проектами, співпрацюю з декількома студіями. У вільну хвилину намагаюся щось прочитати, постійно купую новинки бізнес-літератури. Знову ж таки через інтернет. Спортом теж захоплююсь, тільки вже в якості глядача. Нещодавно подарували річний абонемент на матчі нашого хокейного клубу, іноді ходжу на них. Загалом, моє життя дуже сильно пов’язана з інтернетом, але я намагаюся не «хворіти».
2. Покажіть ваш робочий стіл і якщо не складно опишіть ваш комп’ютер(и).


Півтора року тому, у зв’язку з постійними поїздками і необхідністю мати на зустрічах мобільний комп’ютер, купив собі перший ноутбук 6735 (2-ядерний 2 ГГц процесор, 3 гіга оперативної пам’яті, 320 гигов на вінчестері плюс зовнішній жорсткий диск на 640 гігабайт, і інший фарш). На ньому зараз і працюю, а старий настільний віддав сестрі.

Зараз би я зробив трошки по-іншому: купив би хороший настільний комп’ютер і нетбук, який вирішував би проблеми на зустрічах з клієнтами (потужностей нетбука буде достатньо для презентацій, відкриття інтернет-сторінок, до того ж він важить вдвічі менше ноутбука і працює автономно куди довше).

3. Чому саме дана комплектація?
Комплектація обумовлена кількістю грошей, на які (і не копійкою більше) я повинен був придбати цей дивовижний девайс. Я поставив планку – витратити 700 доларів і не більше, почитав форуми, вибрав кілька моделей, пройшов кілька магазинів, покрутив у руках, вибрав потрібний. Вимоги у мене не особливо високі, в ігри я не граю, супертребовательный софт теж не використовую.

4. Яке програмне забезпечення ви використовуєте і чому?

Працюю під «Сімкою», все влаштовує. Використовую в основному:

  • Chrome.
  • QIP.
  • Skype.
  • Деякі SEO-спеціалізовані програми.
  • Графічні редактори та іншої звичний для вебмайстра софт.
  • Паралельно всьому цьому у колонках грає музика через Aimp.

5. Ці програми допомагають вам робити свою роботу краще та економлять ваш час?

Деякі програми просто беруть на себе неприємну для людини роботу. Для планування і, відповідно, економії часу використовую програмку LeaderTask: в ній створюю проекти і завдання під кожен з них, веду звіти і зберігаю контакти. Рекомендую загалом.

6. Якщо ви надаєте якісь послуги, то саме час про них написати тут.

На даний момент я активно працюю з нашими білоруськими проектами. Можна замовити створення сайту під ключ, і грамотні оптимізовані тексти, і просування. Природно, працюю не поодинці, більше займаюся координацією, зібрав гарну команду професіоналів. Буду радий за співпрацювати! Всім бажаю успіхів!