Кулер з найтоншою випарною камерою нагадує деталь з lego

16

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

реклама

“найтонша випарна камера в світі” для охолодження чіпа виглядає так, ніби зроблена з lego. Новий чиллер товщиною всього 200 мікрон є результатом партнерства cooler master і японського виробника murata. Рекламована як охолоджувач для мобільних продуктів, таких як смартфони та гарнітури віртуальної реальності, випарна камера також вважається ідеальним варіантом для майбутніх ультратонких ноутбуків та ігрових консолей.

Говорячи про ці речі, можна уявити, яку категорію пристроїв valve сподівається створити в steam deck. У нинішньому вигляді deck виглядає масивно, але якщо така випарна камера дійсно здатна забезпечити високоякісне пасивне охолодження для майбутніх ефективних apu amd, то ми можемо побачити портативні ігрові пк майбутнього тонше, ніж nintendo.

На даний момент це все припущення, оскільки ні murata, ні cooler master не зробили будь-яких конкретних заяв про рівень охолодження, який може запропонувати худий чиллер для чіпів у вигляді lego. Насправді дана випарна камера з більшою ймовірністю буде використовуватися в продуктах, які вже використовують пасивне охолодження, таких як смартфони, і в продуктах, що використовують процесори з низьким енергоспоживанням, таких як oculus quest 2. Швидше за все це пристрої, які зараз не виділяють багато тепла, а внутрішнє обладнання повинно бути тонким і легким.

При розмірі 200 мікрон, або 0,2 мм, випарна камера являє собою конструкцію, схожу на lego, що складається з виступів, що розділяють два листи металевої фольги. Всередині простору, створеного цими виступами, знаходиться охолоджуюча рідина, яка поглинає тепло, випаровується, а потім розсіюється по простору, вивільняючи тепло, перш ніж знову перетворитися в рідину і попрямувати назад до джерела тепла.

Основна проблема з випарними камерами в пристроях з пасивним охолодженням полягає в тому, що тепло все ще має кудись йти і часто передається в повітря через корпус даного продукту. І часто це не особливо ефективний процес, а це означає, що все одно було б краще, якби там були вентилятори, що відводять гаряче повітря.

Остання камера буде продуктом під брендом cooler master, тому все ще є шанс, що вона з’явиться в ультрапортативних ноутбуках і, можливо, навіть в кишенькових комп’ютерах майбутнього. Але, швидше за все, це будуть високопродуктивні смартфони, принаймні, в короткостроковій перспективі.