Майнінг біткоіни не такий страшний для екології, як прийнято думати — до 2030 року він буде створювати не більше 0,9% шкідливих викидів

19

Згідно зі звітом new york digital investment group (nydig), майнінг біткоіни буде генерувати лише 0,9% світових викидів вуглекислого газу до 2030 року, навіть якщо вартість всіх монет досягне $10 трильйонів. Шкода для екології, що заподіюється майнінг криптовалюта, обумовлений енергоємністю видобутку монет.

Businessinsider.com

Майнінг вимагає величезної кількості електроенергії, велика частина якої в даний час видобувається шляхом переробки викопного палива. У минулому біткоіни неодноразово піддавався критиці через високе енергоспоживання. Уже в 2019 році на майнінг криптовалюта по всьому світу витрачалося приблизно стільки ж електрики, скільки використовують філіппіни. У травні цього року ілон маск (elon musk) заявив, що tesla призупинить прийом платежів в біткоіни через побоювання, викликаних впливом майнінг на екологію.

Свіжий звіт nydig показує, що ситуація не така страшна, як прийнято вважати. Компанія стверджує, що викиди вуглекислого газу, обумовлені виробництвом електроенергії, що використовується для майнінг, не є значними в глобальному масштабі. У звіті говориться, що майнінг біткоіни пов’язаний лише з 0,1% викидів вуглекислого газу, що відповідає 33 мільйонам тонн. Це менше, ніж викиди, пов’язані з авіацією або системами кондиціонування. У звіті говориться, що після заборони на майнінг в китаї споживання мережі біткоіни впало з 92 твт·год в березні цього року до 49 твт·год в липні.

Nydig заявила, що розрахувала майбутнє енергоспоживання майнінг біткоіни на основі аналізу траєкторії цін, структури енергоспоживання, активності майнер, місця розташування, економіки, цін на електроенергію та обсягів транзакційних зборів.

Nydig говорить, що екологічність майнінг біткоіни буде тільки підвищуватися, оскільки розвиток відновлюваних джерел енергії триває, а держави прагнуть знизити кількість шкідливих викидів від виробництва електрики.