Спілкування з читачами

263

[dc] [/dc]бщение з читачами на мій погляд є дуже важливим і ключовим моментом. Взагалі будь-яке спілкування-це відмінний спосіб дізнатися, що саме цікавить ваших читачів та відвідувачів. Спілкування з ними через блог або за допомогою соціальних мереж, тільки допоможе вам поліпшити як і ваш блог, так і ваші пости які ви на ньому публікуєте. Я не буду зараз писати про те, що ви завжди повинні відповідати на всі коментарі залишені вашими читача. Адже це теж спілкування. Часто ведучи блог і майже кожен день публікуючи на ньому пости, для багатьох блогерів весь цей процес перетворюється в рутину, за якою ми іноді забуваємо про наших читачів.

І, що б ви не говорили, але це правда, часто ми забуваємо про читачів. А адже вони за чим приходять на наш блог. Означає, що їм тут затишно і вони отримують ту інформація на яку розраховують. Але іноді буває, що блогер веде свій блог, втрачає курс. І на блозі починають проскакувати матеріали може і хорошої якості, але все ж це не те, що від нас очікують наші читачі.

Так як же у всьому цьому не загубитися, а саме головне не розгубити читачів? Особисто я думаю, що періодично треба ставити таке питання вашим читачам. Або оформляти це у формі чергового поста-діалогу з читачами, або використовувати для це твіттер. Є безліч прикладів, які використовують блогери для того, що б ще ближче дізнатися свою аудиторію читачів, а так само, що б дізнатися, чи не збився курс блогу, не відійшов від тематики.

Зовсім недавно в Твіттер зайшов розмова з одним моїм читачам. Не пам’ятаю вже, з чого він почався, але зате дуже сильно запам’ятав останню його фразу:

— Раніше я читав твій блог, а ось після переїзду він став іншим, не цікавим.

Виходить, що я вів розмову з колишнім моїм читачем, який більше не читає мій блог. Якщо є один, значить є ще такі, хто пішов. Чесно скажу, що почути таке не дуже приємно для будь-якого блогера. І це означає, що, що то не так на блозі. Але як виявилося все пізнається занадто пізно.

Мене фраза сама спантеличила, «раніше було цікаво, а тепер немає«. Я поліз в архів блогу, до переїзду, коли блог був ще на безкоштовній платформі. Переглянув всі минулі записи, перечитав їх, порівняв з тим, що зараз пишу на блозі. Ну не знаю, що і сказати може і є якась відмінність може ні, чесно я не помітив. Може все таки, я став старшим, може інтереси змінилися, може ще чого, але пости самі пости ні як ніби не змінилися.

Хоча знову таки, вирішувати вам. Саме по цьому я вирішив тут в цьому пості запитати вас і задати вам кілька питань. Прошу вас відповісти на них, витратити кілька хвилин і відповісти. думаю, що від ваших відповідей і будуть залежати подальша доля самого блогу Все про все

  • Що вам подобається в блозі?
  • Що не подобається на блозі?
  • Подобається дизайн?
  • Зручний в плані юзабіліті блог?
  • Змінився блозі після переїзду?
  • Заважає вам назва блогу «Все про Все»?
  • Що бажаєте бачити на блозі, а чого хочете бачити?
  • Чому ви читаєте мій блог?
  • Питань звичайно багато, але я вирішив оголосити тут ті які мене найбільше цікавлять. Якщо у вас є, сказати, що те своє, висловити свою думку, я буду дуже вдячний вам і з задоволенням вислухаю його.