Стратегія просування блогу

289

В цьому пості мені хотілося б підняти наступний питання про те, яка саме стратегія просування блогу є найкращою? В даному питанні є два ключових моменти «найкраща» і «стратегія». І з тим і з іншим ми будемо розбиратися в цій статті.

Відразу потрібно обмовитися, тут я буду розглядати стратегії просування тематичних ресурсів, на яких відвідувач може отримати цікаву і корисну для себе інформацію. Стратегії просування блогів, орієнтованих виключно на рекламу або надання якихось послуг/товарів (Інтернет-магазини, сайти-візитки фірм і інше), не обговорюються, так як я особисто вважаю, що для їх просування даний способи не підійдуть. Але я можу і помилятися.

І так, ключовий момент «найкращий» ,або простими словами оптимальне, оцінюється за деякими заздалегідь обумовленим критеріям. Які критерії можуть бути в нашому випадку? Відвідуваність? Звичайно відвідуваність! Тільки ось яка відвідуваність? Абсолютним відповіддю на це питання є відвідуваність «цільової аудиторії».

Але, на жаль, це чарівне словосполучення не знімає всіх питань. Припустимо, ми здійснили правильну оптимізацію блогу по обраному нами пошуковому запиту, зареєстрували блог в каталогах і отримали певний трафік відвідувачів з пошукових систем.
Ну а далі починається найцікавіше.

Спробуємо подивитися на події очима відвідувача блогу. Ось ми заходимо на якийсь знайдений нами блог в одній з пошукових систем. І що ми там бачимо?

Нічого. На жаль, найчастіше ми не бачимо там нічого толкового і благополучно йдемо. Принаймні, я можу говорити за себе, приблизно в 9 з 10 випадків блог виявляється пустушкою, що містить в собі переказані пости топових блогерів на свій лад.

Чи означає це неефективність стратегії просування блогу в пошукових системах? Та ні, звичайно. Ця стратегія своє завдання виконала. Чоловік потрапив на блозі, чого ж більше від неї вимагати?

Однак нам хотілося б, щоб цей чоловік затримався на блозі, періодично повертався на нього, а в ідеалі купував якісь платні послуги, якщо такі є.

Чи це Реально при відсутності якісного контенту? Відповім одразу, Ні! Це не реально. Враховуючи темпи розвитку інтернету та поява божевільного кількості блоґів, що пропонують ті чи інші послуги, стає очевидно, що конкуренція — це реальність, яка нас оточує. Ринок міцнішає, і вимоги до якості блогу зараз значно вище, ніж кілька років тому.

Мова навіть не йде про дизайн або зручність навігації, це вже само собою розуміється. Мова йде про якість наповнення блогу. Люди шукають корисну для себе інформацію, і вони хочуть знайти її на вашому сайті.

Якщо людина:

  • не знаходить інформацію,
  • знаходить, але не вважає її цікавою, корисною, достовірної і т. д.,

то він більше не повернеться до вас на блозі!

Разом з тим, знайшовши потрібну і корисну для себе інформацію, ця людина з великою часткою ймовірності збереже посилання на ваш блог, підпишеться на ваш ну і настільки яскравим розвитком соц мереж, буде стежити за вами в Твіттері, якщо туди йдуть анонси ваших постів. Більш того, якщо блог йому дуже сподобається, він ще й порекомендує його своїм друзям і знайомим, а ті в свою чергу порекомендують іншим своїм друзям і знайомим, або як варіант, якщо ваш відвідувач веде свій блог, то він може і послатися на вас в одному зі своїх постів. І чим більше сподобається блог, тим більше буде рекомендацій до його відвідин.

Треба тільки при цьому розуміти, що якість наданих у нашому випадку інформаційних послуг повинно бути дійсно високим. Тільки тоді людина скаже: «Ось це блог, як багато тут корисної для мене інформації, запам’ятаю я його, а ще краще підпишуся на нього». І ця людина буде повертатися знову і знову, читати матеріали до тих пір, поки не прочитає їх, а потім буде чекати, коли з’являться нові. Та ще й всім своїм друзям посилання пошле на цей чудовий блог.
Думаєте це міф?Це реальність! Згадайте блоги які ви зараз читаєте і підписані на них!

Таке дійсно можливо, але можливо лише тоді, коли якість матеріалів виключно висока. В іншому випадку стратегія, орієнтована на формування ядра постійних відвідувачів, не життєздатна.

На мій погляд, стратегія залучення відвідувачів за рекомендаціями, яка заснована на якісному контенті — це найкраща стратегія просування блогу в довгостроковій перспективі.

Будь-яка інша стратегія просування, особливо заснована на платній рекламі, дає лише короткочасний ефект — сплеск відвідуваності на короткий період. Більше того, така стратегія ганебно неефективна: 99% залучених відвідувачів, зайшовши один раз на блозі, ніколи на нього вже не повернуться, виходить, що 99% витрачених коштів будуть витрачені марно.

Замість того, щоб ганятися за натовпами слабо зацікавлених відвідувачів, куди розумніше направити зусилля для формування нехай невеликої, але постійної і вдячної аудиторії.

З того, що я написав напрошується цілком закономірне питання. Яка інформація є якісною? Це тема окремої розмови, зараз же можна відзначити кілька її головних складових:

  • Простота і ясність викладу. Рідкісний людина буде продиратися крізь заумні і малозрозумілі тексти.
  • Глибина. Відмінно, коли автор розбирається в тому чи іншому питанні, глибокі і обширні знання завжди викликають довіру і повагу до написаного.
  • Підтвердження практикою. Це повинні бути знання, отримані не в результаті якихось домислів і міркувань, а знання, отримані або перевірені досвідченим шляхом.
  • Різноманітність і кількість. Якщо у вас одна — дві якісні статті, то це вас не врятує, це занадто мало. Разом з тим публікувати величезну кількість якісних матеріалів просто не можливо, їх не так вже й багато.

І ще одне питання,як оцінити якість матеріалів свого блогу?
Є два способи:

  • Власна оцінка. Це можливо якщо ви хоч якось орієнтуєтеся в тих галузях знань, які висвітлюєте на своєму блозі.
  • Показники середнього часу знаходження на блозі одного відвідувача та/або середню кількість сторінок, що переглядаються на одного відвідувача. Це інформація доступна через різні сервіси статистики (наприклад, liveinternet.ru).

І на закінчення: Стратегія просування блогу, яка заснована на якості надаваних матеріалів в довгостроковій перспективі вигідніше й ефективніше, ніж тимчасовий ефект від рекламної компанії.