Вартість реклами на блогах

266

Подорожуючи по інтернету, на багатьох блогах можна побачити написи: «реклама на блозі», або, «продається рекламне місце», «Ваша реклама тут». Найсміливіші блогери не заманюють потенційних рекламодавців на окрему сторінку з розцінками, а відразу під місцем для банера розміщують напис: «Реклама тут всього за $5 в місяць» Список подібних фраз і прийомів можна перераховувати нескінченно.
Головне питання в тому, чи виправдані ці ціни, які призначають самі блогери. Нікому не хочеться переплачувати, так і критерії оцінки блогу як і у вас так і у блогера можуть істотно розрізнятися.
У цій статті запропоную кілька корисних методів розрахунку вартості реклами на блогах.

Ключовий момент – тарифікація.
Вам з самого початку потрібно визначити, за що будуть стягуватися кошти з рекламодавця – за покази, за кліки, або за часом розміщення. Найчастіше, блогери віддають перевагу останній варіант в силу його простоти. Дійсно, повісили рекламу на сайт і не про що хвилюватися. Оплатили на місяць і відмінно, місяць повисить, якщо не заплатять ще раз знімемо. Ніяких турбот про ефективність такої реклами, клікабельності та іншої нісенітниці. Такий підхід не правильний по відношенню до рекламодавця, він хоче, перш за все, віддачі від такої реклами на вашому блозі, тому, ваша мета як блогера, забезпечити максимально можливу віддачу від реклами. Тільки в цьому випадку можна сподіватися на те, що рекламодавець захоче розмістити рекламу у вас ще на місяць, а може, і на довше.

Так як же все таки визначити реальну вартість розміщення реклами на якомусь блозі при оплаті за час розміщення?
Для прикладу розглянемо блог з відвідуваністю 500 чоловік в день (500 хостів) і співвідношенням хости/хіти = 1/4, тобто в добу 2000 переглядів (хітів). Припустимо, потрібно визначити вартість реклами за місяць.

Підрахуємо, скільки блог запрацює на показах. 1900х30 = 57000 в місяць. Запитайте звідки з’явилося число1900? Я вважаю, що потрібно зробити поправку на вихідні дні, в які відвідуваність блогів значно нижче ніж у звичайні дні. Ціна на покази стабільна і становить близько 0,1$ за 1000. Отримуємо, що в місяць на показах блогер зможе заробити суму, що дорівнює 5,7$.

Тепер порахуємо вартість реклами за кліки. В цьому випадку, потрібно вважати вже не покази, а унікальних відвідувачів. Поправка на вихідні і від 500 залишається 475 хостів.
475х30 = 14250 унікальних показів за місяць. Приймемо середній CTR = 0,35%, так, так, не 2% про які так багато написано і переписано, а всього лише 0,35%. Цей показник на сьогоднішній день досить об’єктивно відображає середню клікабельність, безумовно, багато що залежить від тематики, блогу, банерів та іншого.

Отже, 0,35% від 14250 це близько 50 кліків в місяць. Враховуючи, що рекламодавець працює з блогером безпосередньо, без всяких посередників, ціну на 8 центів за клік можна назвати цілком розумною. Залишилося порахувати доходи за місяць, 50х0,8 = 4 долара.

Не густо, враховуючи, що на показах можна заробити 5,7 долара. Тим не менше, ці дві цифри дозволяють зробити висновок про те, що для даного блогу вартість місячного розміщення реклами повинна коливатися в межах від $4 до $5,7 в місяць. Менше – невигідно для блогера, а більше – для рекламодавця.

Звичайно, розрахунки в статті кілька умовні. Для добре підібраного рекламодавця CTR може становити і 0,9%, а не 0,35%, так і вартість кліка може скакати від 1 до 15 і більше центів. Тим не менше, сама методика дозволяє хоч якось виправдати встановлені розцінки на рекламу.

Мені цікаво знати, як ви ставите ціни на рекламу на своєму блозі, як ви розраховуєте суму рекламного місця на місяць? І що ви більше віддаєте перевагу, оплату за місяць або за кліки?