Хмарні сервіси

345


Хмарні сервіси останнім часом дуже сильно заходять в наше повсякденне життя. Без них багато вже тепер не представляють свою роботу. Адже посудіть самі, використовуючи хмарні сервіси, всі ваші дані, файли, паролі і багато іншого завжди у вас під рукою. Раніше коли з’явилися флешки, всі носилися з ними скрізь. Тримали на них різні файли, софт та інші важливі речі.

Особисто у мене наприклад 3 флешки різної місткості. На всіх них, що то так зберігатися. В принципі мене це завжди влаштовувало, все завжди під рукою. Але в один момент, мене відвідала думка, яка напевно відвідує всіх власників флешок: А що якщо флешка загубиться? Припустимо є бекап всього на компі, але що якщо і сам жорсткий диск вийде з ладу? Виходить вся інформація настільки важлива для мене зникне?

Це мене взагалі перестало влаштовувати, так як ціна втрачених документів і файлів без можливості їх відновлення, мені взагалі не давала спокою.

З цього, було прийнято рішення почати використовувати один з хмарних сервісів. Як ви знаєте їх вибір дуже великий, але постійно я чув від всіх про сервісі Dropbox. Та не довго думаю зареєструвався там. Отримавши безкоштовних 2ГБ, я почав переносити туди всі свої документи, настільки важливі для мене. Переніс всі. Тепер навіть файл паролів піднімається від туди і зберігається прямо туди в обхід збереження його на комп’ютер. Так само і решта файлі редагуються на пряму з дропбокса.

Так само стало дуже зручно працювати з замовниками. Більше не стояло питання про те куди заливати макети та іншу роботу. Все зберігалося у хмару і від туди все бачив замовник. А це величезний плюс який зберігав мені величезну купу часу.

Але, з часом, я зрозумів, що моє хмара перетворилося на величезну купу файлів і папок, і тепер стало важко, що зрозуміти і розібрати. Навіть отримавши 20ГБ мені місця вистачало, але все одно мене став не задовольняти і дратувати безлад в хмарі.

Рішення прийшло швидко, ним став Google Drive. Саме він став другим моїм сховищем. Туди я переніс всі робочі файли, все те, з чим я працюю повсякденно.

Третя зміна торкнулося ведення блогу. Я почав писати пости тільки в Evernote. Так само туди зберігаю всі свої думки, замітки з мережі і начерки майбутніх постів.

2013 рік, став для мене роком, де я повністю переношу всі свої файли і всю роботу в хмарні сервіси. Перекладаю і всю оффлайн роботу в них. Я став розуміти, що мені так зручніше. Я завжди можу отримати доступ до всіх своїх файлів в один мить, або з будь-якого комп’ютера, або навіть з телефону, все завжди зі мною.

Так, з початку 2013 року, я повністю відмовився від поштового клієнта і перейшов на браузерний Gmail. Перевів туди всі свої поштові адреси і користуюся тільки одним Gmail.

На даний момент робота з хмарами розподілена за наступним принципом і хоча я все ще все удосконалюю і налагоджую роботу, роблячи роботу зручніше і під себе, але результат такий:

Dropbox:

 • Особисті фотографії з iPhone
 • Файл паролів для програми KeePass
 • Бекап файлів блогу
 • Резюме
 • Папка з дизайном для показу замовникам
 • Папка, в яку збереження файлів онлайн — фотошоп
 • Профіль браузера
 • Міні сайт

Google Drive:

 • Сем. ядро для блогу
 • Ключі для блогу
 • База ключових слів для Adwords
 • Html коди для Adsense
 • Проксі
 • Листи з Gmail. Встановив маленький плагін Хром, який дозволяє зберігати листи прямо в Google Drive.
 • Скріншоти або цілі сторінки, які робить і зберігає плагін для Хрому

Evernote:

 • Пишу в ньому пости в блозі
 • Пишу нотатки
 • Зберігаю тексти з мережі і картинки

Зараз освоюю і шукаю методи як без сторонніх сервісів синхронізувати Evernote з Dropbox, хочу, щоб всі нотатки і пости зберігалися в дропбоксе, як бекап. Якщо є думки з цього приводу пишіть.

Синхронізація йде повністю, між iPhone і iPad. Скрізь встановлені програми цих сервісів. Що дає мені можливість завжди мати при собі файли і інші потрібні мені речі.

Я вирішив повністю відмовитися від зберігання файлів на комп’ютері. З 2013 року я вирішив повністю перейти на хмари і поступово переходжу і переношу все на них. Звичайно, дуже важливі файли, я тримаю ще й бекапом на флешці, яку оновлюю тільки якщо треба і майже її не чіпаю.

Ось така мета на 2013 рік і я думаю, що вона реальна і цілком заслуговує належної уваги, так як це зручно, практично і дуже надійно. Ну і найголовніше все завжди під рукою, без боязні втратити, що то!

Чи користуєтеся ви хмарними сервісами? Якими? І саме головне як їх використовують і в яких цілях? Пишіть в коментарях свої ідеї, як ще можна використовувати хмари і як ще спростити роботу і зберегти час.