Розповідь про «розкрутки» сайтів

282

У цьому пості я хочу розповісти вам історію про те на скільки все просте буває складним. На скільки організації, підприємства і навіть приватні особи пропонують свої послуги в інтернеті, абсолютно не піклуються про своїх майбутніх клієнтів, їм абсолютно начхати на таку важливу частину при проектуванні їх інтернет сайту. Саме за таких помилок, і не бажання звернутися при умінні просунути свій сайт до фахівців у даній області, ці сайти щохвилини втрачають потенційних клієнтів і покупців.

Ну що ж, а тепер думаю, що настав час познайомити вас з вигаданим героєм моєї розповіді Гошею і про те як він переплатив гроші тільки тому, що сайт який продавав товар який шукав Гоша не спромігся провести грамотну пошукову оптимізацію.

Розкрутка, або пошукова оптимізація сайтів (англ. search engine optimization, SEO) — процес коректування HTML-коду, текстового наповнення (контенту), структури сайту, контроль зовнішніх факторів для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем, з метою підняття позиції сайту в результатах пошуку в пошукових системах по певних запитах користувачів. Чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить на нього з пошукових систем.

Гоша самий звичайний бідний студент. Ледве закінчивши школу і то завдяки, що мати пиляла його кожен день за навчання, кажучи йому, що якщо кине не буде вчитися, то його чекає в цьому житті максимум робота двірника і то після армії. Гоша вчився погано, навчання його мало цікавила, він більше волів тинятися по району з пляшкою пива в руці. І все ж таки з горем навпіл Гоша закінчив школу і став студентом.

Гоша вештався коридорами інституту після останньої пари з однією єдиною думкою – швидше прийти додому, приготувати на кухні якийсь бутерброд з чаєм, сісти за улюблений комп’ютер і грати, грати, грати…обожнюваний World of Warcraft хоч до наступного ранку.

І все б так і тривало, поки один викладачів, не поставив завдання по якійсь книзі типу «Допомога по…», як не дивно, але такої книги у Гоші, ні у його однокурсників не виявилося. Прийшовши додому Гоша, зробив собі чай і сів за свій улюблений комп’ютер. Величезне бажання пограти в свою гру не залишало його, але мозок твердив одне, де взяти книгу. Як не дивно і таке трапляється рідко, Гошу відвідала думка, а швидше всього фраза яку він десь чув: «Google в допомогу».

Ось воно рішення! Гоша з посмішкою вписує в пошуковику назву книги і наступних кілька годин проводить в болісних пошуках сайту, на якому є книга, яка йому так потрібна, і з відповідними умовами її покупки. Ні-ні, не кілька хвилин, а саме кілька годин. Чому?

Все дуже просто якась компанія продає це саме допомога за низькою ціною і з оперативною доставкою зовсім не дбає про те, щоб її сайт можна було легко знайти. Ця компанія зовсім не подбала про те що б правильно оптимізувати свій сайт і бути на перших місцях в пошуковій видачі. І як підсумок наш студент, так і не потрапивши на цей сайт, замовив книгу дорожче на іншому сайті, який він зміг відшукати. Правильна оптимізація сайту або його реклама допомогли хлопцеві швидко знайти та купити те, що йому було так необхідно, а так само дешевше, а в місце цього компанія втратила покупців, так як крім Гоші книгу шукали і його однокурсники.

А ось вам і інша історія, але вже про турфірмі яка подбала про те, що б правильно оптимізувати свій сайт, що дозволило їй отримати клієнтів, а так само прибуток на продажі турів в Іспанію.

Юля і Сергій, давно мріяли поїхати на південь Іспанії. Але всі тури які вони переглядали в газетних оголошеннях були дорогими. Але пара не впадала у відчай і ввечері повернувшись з роботи повечерявши, вони сіли перед монітором комп’ютера, открывли Google і Юля ввела ключові слова «тур в Іспанію». І на першій же сторінці знайшла турагентство яке проводило рекламну кампанію спрямовану на продаж турів в Іспанію зі знижкою.

Чому так вийшло? Тому що в агентстві заздалегідь і серйозно підійшли до цього питання. Турагенство підготувалося до розпродажу подорожей, і замовило у якоїсь компанії рекламу цих самих турів в інтернеті. В результаті Юля і Сергій проводять незабутні дні під сонцем на узбережжі Іспанії, а турагентство успішно розпродав всі тури і отримало свою бажану прибуток, яка більш ніж окупив всі витрати на рекламу.

Ось дві історії, про те як одна фірма втратила покупців не подбавши про рекламу та оптимізації свого сайту і інша компанія, яка перш ніж почати продаж своїх послуг подбала з початку про їх рекламі та просуванні, а так само оптимізації свого сайту, що б по певному запиту бути першими у видачі пошуковика.

І так, мораль цих історій така – не скупіться, приділіть трохи часу і грошей, так як в результаті ви отримаєте більше, ніж витратите.

І наостанок ще одна порада – не упустіть момент. Пошукова оптимізація сайтів – процес тривалий і трудомісткий, їй потрібно займатися вже при створенні сайтів. Рекламні кампанії потрібно планувати заздалегідь, ретельно вивчаючи цільову аудиторію, плануючи бюджет і тривалість заходу. Зробіть так, щоб люди, яким ви так потрібні, вчасно вас знаходили, і першими дізнавалися про ваші пропозиції та знижки!