Скільки оперативної пам’яті в iphone 13 і iphone 13 pro

29

Apple, на відміну від більшості інших виробників, вважає за краще вести себе досить стримано щодо всього, що стосується технічних подробиць її фірмових пристроїв. У купертіно ніколи не беруться розповідати ні про ємність акумулятора нових iphone , ні про роздільну здатність їх екранів, ні тим більше про обсяг оперативної пам’яті. Ця інформація завжди тримається в секреті, оскільки не несе ніякої користі для кінцевого споживача. Яка різниця, скільки міліампер має батарейка, якщо тримає вона на 2,5 години довше, ніж попередня модель? але обсяг оперативки нових iphone , як не крути, завжди хочуть дізнатися багато.

Обсяг оперативної пам’яті нових iphone залишився незмінним

Чому я хочу купити iphone 13

Незважаючи на те що iphone 13 ще не надійшов у продаж, а значить, можливості перевірити технічне оснащення новинок ще не було ні у кого, за фактом все виявилося інакше. Як з’ясувалося, вся необхідна інформація ховається не тільки в прошивці самого смартфона, але і в середовищі розробки xcode, яка використовується для створення додатків для ios. Вона-то і підтвердила реальний обсяг оперативної пам’яті всіх нових пристроїв apple.

Оперативна пам’ять iphone 13

У iphone 13 оперативки на 2 гб менше, ніж у 13 pro і 13 pro max

об’єм оперативної пам’яті нових iphone 13 не змінився в порівнянні зі смартфонами попереднього покоління:

  • iphone 13 mini – 4 гб
  • iphone 13 – 4 гб
  • iphone 13 pro – 6 гб
  • iphone 13 pro max – 6 гб
  • ipad mini 6 – 4 гб
  • ipad 9 – 3 гб

Як бачите, apple не стала змінювати обсяг оперативної пам’яті ipad 9 -го покоління, а шкода. Все-таки особисто я розраховував, що в купертіно додадуть йому хоча б один зайвий гігабайт, щоб їм можна було користуватися трохи комфортніше. Тому що мій нинішній ipad 2018, у якого 3 гб, вже страждає нетриманням і періодично викидає з фонового режиму ті чи інші додатки.

Скільки коштують нові iphone 13 в росії

А ось pro-моделі iphone 13 відрізняються від класичних не тільки об’ємом оперативної пам’яті, але і різними процесорами. По факту, звичайно, вони мають ідентичний базис-і в тому, і іншому випадку це a15 bionic . Ось тільки графічний прискорювач в них використовується абсолютно різний.

У iphone 13 і 13 mini це 4-ядерний прискорювач, який на 30% потужніший процесорів конкуруючих виробників. Очевидно, мова йде про snapdragon 888 від qualcomm, який на сьогодні є самим потужним процесором для android -смартфонів, якщо не вважати кастомного sd888+.

Чому iphone 13 потужніший за iphone 13

В основі нових iphone лежить процесор a15 bionic. Але він неоднаковий для iphone 13 і 13 pro

А ось iphone 13 pro і 13 pro max комплектуються поліпшеною версією чіпа з 5-ядерним графічним прискорювачем. Він забезпечує їм не 30 -, а вже 50-відсоткову перевагу над апаратним забезпеченням конкурентів. Це значний приріст, який може бути навіть більш цінний, ніж додаткові 2 гб оперативної пам’яті .

Цікаво, чому apple оснастила базові моделі iphone слабшими процесорами, а інші – більш потужними? адже ніколи раніше компанія не дозволяла собі нічого подібного. У всякому разі, вона не говорила про це відкрито. Однак пояснення дав інженер бен лавджой, який пише для 9to5mac.

Apple офіційно знизила ціни на iphone 11 і iphone 12 в росії

За його словами, коли мова йде про нанометровий техпроцес виробництва чіпсетів, домогтися ідеальної чистоти в приміщеннях, де вони створюються, практично неможливо. А будь-які мікроскопічні елементи і смітинки можуть впливати на точність виробництва і, відповідно, характеристики напівпровідників. Швидше за все, слабші процесори – це ті, які були випущені з невеликими відступами від стандарту, хоч і володіють схожою з ними продуктивністю.

Ось що про нього говорить сама apple:

a15 bionic-це найшвидший процесор для смартфонів. Він оснащується новим 5-ядерним графічним прискорювачем у версії для лінійки pro, який забезпечує їй найвищу графічну продуктивність на ринку, перевершуючи на 50 і більше відсотків рішення провідних виробників процесорів.

Насправді досить дивно, що apple порівнює продуктивність a15 bionic з процесорами конкурентів, а не зі своїм власним. Спочатку ми думали, що обчислювальна потужність нового» каменю ” apple постійна, щоб порівнювати його з a14 bionic. Однак перші тести geekbench показали, що iphone 13 pro на 55% перевершує iphone 12 pro в тесті графічних прискорювачів, що є відмінним показником.